Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia prawnicze

Kierunek prawno-biznesowy – studia w Lublinie

Studia na kierunku prawno-biznesowym otwierają przed absolwentami szerokie perspektywy zawodowe – od instytucji finansowych, jednostek administracji publicznej, aż po firmy handlowe, czy własną działalność gospodarczą.

Kierunek prawno-biznesowy proponuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Studia prowadzi Wydział Prawa i Administracji UMCS.

Absolwent kierunku prawno-biznesowego w zaawansowanym stopniu zna krajowe i ponadnarodowe źródła prawa, treść przepisów niezbędnych w działalności gospodarczej oraz różnorodne metody interpretacji przepisów prawa oraz teorie wykładni. W zaawansowanym stopniu zna również organy stosujące prawo w działalności gospodarczej, ich genezę, strukturę organizacyjną, kompetencje, sposoby procedowania przed nimi oraz perspektywy rozwoju. Ma świadomość złożonych zależności między organami stosującymi prawo w działalności gospodarczej, przedsiębiorcami oraz innymi podmiotami, wobec których jest ono stosowane. Zna podstawowe prawne, ekonomiczne i etyczne uwarunkowania działalności przedsiębiorcy (w szczególności zasady i pojęcia z zakresu ochrony własności przemysłowej i prawa autorskiego) oraz podstawowe zasady oraz publiczno- i prywatnoprawne regulacje tworzenia i rozwoju różnych form przedsiębiorczości. 

Z dyplomem tego kierunku możesz pracować np. w instytucjach finansowych działających na rynku bankowym, ubezpieczeniowym czy kapitałowym i inwestycyjnym. Zatrudnienie znajdziesz też w różnych firmach handlowych, wytwórczych, usługowych czy budowlanych. Twoja wiedza przyda się w rozmaitych jednostkach administracji publicznej, zarówno rządowej, jak i samorządowej. Możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą, a po dopełnieniu dodatkowych warunków działać w charakterze doradcy podatkowego, biegłego rewidenta, pośrednika finansowego, konsultanta ds. zamówień publicznych czy audytora wewnętrznego czy zewnętrznego.

Kierunek prawno-biznesowy w Lublinie

  Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Lublin. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

  CZYTAJ RÓWNIEŻ:

  Prawo w Lublinie

  Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów,…

  Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

  Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

  Studia w Lublinie

  Kierunki studiów w Lublinie

  Rekrutacja na studia w Lublinie

  Uczelnie Lublin

  Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Zbliżające się wydarzenia