Kierunki studiów LublinNoweStudia LublinStudia prawniczeTOP LublinTop studia

Prawo w Lublinie

Gdzie studiować kierunek prawo w Lublinie? To pytanie stawia sobie wielu kandydatów, którzy zawodową przyszłość chcą związać z jednym z zawodów prawniczych.

Ukończenie studiów prawniczych na kierunku prawo daje absolwentowi nie tylko znakomitą orientację teoretyczną, ale także umiejętności praktyczne w zakresie stanowienia i funkcjonowania prawa.

Absolwent zyskuje wiedzę umożliwiającą pracę na rozmaitych stanowiskach wymagających znajomości regulacji prawnych i ich praktycznego zastosowania, a także ma możliwość dalszego rozwoju zawodowego poprzez uzyskiwanie uprawnień do pełnienia obowiązków w organach wymiaru sprawiedliwości, administracji itd.

Możesz wykonywać takie zawody, jak: sędzia, adwokat, radca prawny, notariusz, prokurator, referendarz sądowy, komornik sądowy, kurator sądowy.

Wiedza prawnicza przydaje się także w organach administracji publicznej czy różnego rodzaju instytucjach prywatnych. Prawnicy często potrzebni są też w dużych, międzynarodowych firmach.

Prestiżowe studia na kierunku prawo prowadzą w Lublinie Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski. Próżno szukać na ten moment tego kierunku na uczelniach niepaństwowych.

Katolickie Uniwersytet Lubelski proponuje również studia jednolite magisterskie na kierunku prawo kanoniczne. Studia przygotowują do pracy w administracji kościelnej.

Kierunek prawo lub inne kierunki prawnicze w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Lublin. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia