Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia techniczneTOP PoznańTop studia

Mechanika i budowa maszyn w Poznaniu

Myślisz o tym, by wybrać studia na kierunku mechanika i budowa maszyn w Poznaniu? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Kierunek mechanika i budowa maszyn prowadzi Politechnika Poznańska. Dowiedz się więcej!

Mechanika i budowa maszyn na Politechnice Poznańskiej

Mechanika i budowa maszyn to strategiczny kierunek kształcenia, który zapoczątkował powstanie Politechniki Poznańskiej. Podczas studiów zdobędziesz wszechstronne wykształcenie techniczne – inżyniera mechanika m.in. na potrzeby Przemysłu 4.0, nowoczesnych sektorów technologicznych i konstrukcyjnych, w których stosuje się zaawansowane rozwiązania z branży IT, robotyzacji oraz projektowania w rzeczywistości wirtualnej.

Studiując na tym kierunku uzyskasz umiejętności konieczne do zrozumienia zagadnień z zakresu budowy, wytwarzania i eksploatacji maszyn. Nauczysz się materiałoznawstwa, elektrotechniki i elektrotechniki. Poznasz systemy pomiarowe i narzędzia związane z procesem projektowania i symulacji komputerowych stosowanych w innowacyjnych przedsiębiorstwach. Wiedza zdobyta na studiach umożliwi Tobie projektowanie zaawansowanych konstrukcji oraz procesu ich wykonania uwzględniając aspekty ekonomiczne i ekologiczne. Zadbasz również o ciągłość funkcjonowania nowoczesnych linii produkcyjnych.

Kierunek ten ma ugruntowaną pozycję wśród pracodawców. Jego absolwenci są poszukiwani na krajowym i międzynarodowym rynku pracy. Znajdziesz pracę w nowoczesnych przedsiębiorstwach zajmujących się projektowaniem i wytwarzaniem maszyn i urządzeń, jak również przedmiotów codziennego użytku.

Kierunek mechanika i budowa maszyn – Poznań

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia