Studia techniczne w Polsce

To, że studia techniczne przeżywają prawdziwy boom, jest banałem. Wszelkie zestawienia z kilku ostatnich lat pokazują, że rekrutacja na kierunki techniczne jest bardzo popularna wśród kandydatów. Dobre zarobki, rozwijający się rynek pracy powodują, że wiele z kierunków technicznych jest po prostu obleganych. Studia techniczne to przede wszystkim oferta realizowana przez Politechniki. Od informatyki po robotykę, od inżynierii materiałowej po kosmonautykę - wybór jest naprawdę szeroki. Często mówi się, że studia techniczne są przede wszystkim dla ścisłowców. Warto jednak pamiętać, że kreatywność, wyobraźnia, wizjonerstwo to cechy dobrego studenta i absolwenta uczelni technicznych.

O studiach technicznych

Kierunki techniczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia techniczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia techniczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach technicznych

Absolwenci kierunków technicznych mają szerokie perspektywy znalezienia zatrudnienia w firmach produkcyjnych, informatycznych, telekomunikacyjnych, mechanicznych, budowlanych, energetycznych, ochrony środowiska i wielu innych. Aktualnie jest również duże zapotrzebowanie na specjalistów cyberbezpieczeństwa, odnawialnych źródeł energii, mechatroniki, czy inżynierii kwantowej.

Studia techniczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów technicznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki techniczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki techniczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 13 luty 2024.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia techniczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.