Kierunki studiów GdańskKierunki studiów GdyniaStudia GdańskStudia geograficzneStudia techniczne

Hydrografia morska w Gdyni

Myślisz o tym, by swoją przyszłą karierę zawodową związać z badaniami morza oraz wód śródlądowych? Dowiedz się więcej o kierunku hydrografia morska.

Studia na kierunku hydrografia morska ma w swojej ofercie Akademia Marynarki Wojennej w Gdyni.

Absolwent otrzyma pełne wykształcenie oparte na podstawach nauk ogólnych, technicznych, ścisłych i przyrodniczych niezbędne do podjęcia pracy na morzu i w pomiarach związanych z szeroko rozumianymi badaniami morza oraz wód śródlądowych.

Bazę wyjściową stanowić będzie wiedza z podstawowych nauk matematyczno-fizycznych oraz kierunkowych dyscyplin i przedmiotów, takich jak: nawigacja morska, informatyka, automatyka, elektrotechnika, hydrometeorologia i oceanografia, astronawigacja, okrętowe urządzenia nawigacyjne, hydrograficzne przyrządy i systemy pomiarowe, geomatyka, systemy informacji przestrzennej. Umiejętności sondowania, opisywania dna morskiego wsparte będą podbudową merytoryczną w ramach bloku zajęć z dyscypliny nauk o Ziemi.

Absolwent, po zdaniu egzaminu dyplomowego uznanego za równoważny z egzaminem kwalifikacyjnym na poziomie operacyjnym  oraz po odbyciu praktyki pływania zdobędzie uprawnienia do uzyskania dyplomu oficera wachtowego w dziale pokładowym w żegludze przybrzeżnej.

Program kształcenia na kierunku hydrografia morska uwzględnia ponadto w całości ramowy program szkolenia dla hydrografów morskich kategorii B, absolwent kierunku, po odbyciu określonej przepisami praktyki, spełni wymogi uprawniające do ubiegana się o dyplom hydrografa morskiego kategorii B.

NABÓR NA TEN KIERUNEK PROWADZI UNIWERSYTET GDAŃSKI

Kierunek hydrografia morska – Gdańsk

Więcej informacji o kierunkach geograficznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia geograficzne Gdańsk. Interesujesz się naukami przyrodniczymi w szczególności geografią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz –  studia geograficzne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia