Studia informatyczne w Polsce

Kierunek informatyka jest obecnie najpopularniejszym kierunkiem studiów w Polsce. Należy do grupy tych kierunków, po którym absolwent nie ma większych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy.

O studiach informatycznych

Kierunki studiów informatycznych w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia informatyczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia informatyczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach informatycznych

Kierunki informatyczne są w dzisiejszych czasach gwarancją podjęcia atrakcyjnej pracy. Stale poszukiwani są specjaliści programowania, tworzenia aplikacji, zarządzania sieciami komputerowymi, cyberbezpieczeństwa, czy też projektowania urządzeń robotycznych do zastosowania w przemyśle i nauce. Nie ma chyba obecnie takiej dziedziny nauki, która nie byłaby wspierana przez odpowiednio wykształconych specjalistów informatyki – wszędzie są oni niezbędni.

Studia informatyczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów informatycznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki informatyczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki informatyczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 24 stycznia 2023.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia informatyczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.