Studia informatyczne Kraków

Studia informatyczne proponuje wiele krakowskich uczelni państwowych, które są odpowiedzialne za większą część oferty edukacyjnej w Krakowie w dziedzinie informatyki. Szczególnie imponująco wygląda oferta Akademii Górniczo-Hutniczej, która prowadzi aż 12 różnych kierunków blisko związanych z informatyką! Jeśli interesuje nas studiowanie na uczelni państwowej, warto też przyjrzeć się ofercie Politechniki Krakowskiej oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zainteresowani mniejszymi grupami i indywidualnym podejściem do studenta powinni pochylić się nad ofertami uczelni niepublicznych, m.in. Wyższej Szkoły Ekonomii i Informatyki oraz Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości.

Konsekwencją bogatej oferty edukacyjnej w dziedzinie informatyki w Krakowie jest możliwość studiowania nie tylko kierunków bardziej ogólnych, jak INFORMATYKA, ale też wybranie wyspecjalizowanego kierunku, np. BIOINFORMATYKI, GEOINFORMATYKI, czy GAME DESIGNU. Pozwala to ukierunkować studia na obszary odpowiadające naszym zainteresowaniom oraz wyróżnić się umiejętnościami specyficznymi dla danej dziedziny, np. znajomością procesów biochemicznych i genetyki molekularnej po BIOINFORMATYCE, na rynku pracy.

Kierunki studiów informatycznych w Krakowie

Lista kierunków informatycznych w Krakowie i Małopolsce 2024

Szukasz  więcej informacji o studiach informatycznych? Sprawdź inne oferty studiów.

Studia informatyczne w Polsce

Codziennie publikujemy nowe informacje o studiach informatycznych. Bądź na bieżąco i poznawaj studia w ośrodkach akademickich w Polsce.
Przejdź do strony o studiach informatycznych w Polsce, tam więcej informacji.