Elektroniczne przetwarzanie informacji w Krakowie

Zdobądź wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania i programowania różnorodnych usług informatycznych udostępnianych przez sieć internetową.

Studia na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński. Prowadzi je Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ.

Celem kształcenia jest poznanie teoretycznych i praktycznych podstaw informatyki oraz ludzkich mechanizmów komunikacji językowej, wizualnej i dźwiękowej, a także ich osadzenia w kontekście kulturowym. Są to dodatkowe umiejętności, jakich nie dają studia czysto informatyczne.

Ten kierunek oferuje naukę projektowania i programowania różnorodnych usług informatycznych udostępnianych przez Internet, a także przygotowanie do uczestnictwa w dającej się przewidzieć ewolucji technologii stosowanych w sieci Internet. Poznasz narzędzia informatyczne współcześnie stosowane w internetowych projektach komercyjnych, a także narzędzia tworzone w czołowych ośrodkach akademickich, które mogą w przyszłości znaleźć zastosowania komercyjne. Naukę możesz kontynuować na drugim stopniu studiów na kierunku elektroniczne przetwarzanie informacji.

Perspektywy zawodowe:

  • projektant, programista, tester i administrator aplikacji internetowych,
  • grafik komputerowy,
  • specjalista w przemyśle informatycznym i rozwijającym się sektorze informacyjnym,
  • firmy tworzące lub utrzymujące serwisy WWW,
  • przedsiębiorstwa i instytucje eksploatujące systemy informacyjne.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kraków. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia