Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia PoznańStudia sportowe

Taniec w kulturze fizycznej w Poznaniu

Nieliczne, ale są w Polsce studia w całości stworzone z myślą o tancerzach. Jedną z propozycji dla tancerzy na każdym poziomie zaawansowania jest kierunek taniec w kulturze fizycznej na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Studia na kierunku Taniec w kulturze fizycznej na AWF w Poznaniu mają profil praktyczny i oferują szereg różnorodnych zajęć, w tym taniec współczesny, taniec sportowy, techniki sportowe, taniec klasyczny, techniki modern, taniec fizyczny, improwizacje, kontakt-improwizacje, tańce charakterystyczne, akrobatykę i gimnastykę.

Konkretnie swoje zamiłowania realizować można w ramach oferty specjalności

Nauczyciel tańca i choreograf

Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do nauczania tańca, tworzenia autorskich choreografii oraz prowadzenia zespołów artystycznych w nowoczesnym teatrze tańca i innych instytucjach, ośrodkach kultury oraz placówkach oświatowych i zdrowotnych. Dzięki praktycznemu charakterowi studiów absolwenci będą także przygotowani do pracy o charakterze performatywnym – łącząc wysoką sprawność fizyczną, umiejętności taneczne z twórczą postawą.

Program łączy przedmioty rozwijające świadomość działania aparatu ruchowego i jego profilaktyki zdrowotnej, jak anatomia, fizjologia, biomechanika i kinezjologia tańca, z zajęciami artystycznymi obejmującymi różnorodne formy tańca, jego historię i teorię, choreografię i kompozycję. W ramach specjalności realizowane jest także przygotowanie do prowadzenia zajęć o profilu tanecznym.

Perspektywy zawodowe

Absolwenci specjalności będą przygotowani do prowadzenia lekcji tańca w przedszkolach, szkołach podstawowych i zajęć tanecznych w ośrodkach kultury. Ponadto jako choreografowie będą mogli podjąć pracę w teatrach muzycznych, teatrach tańca, programach telewizyjnych, zespołach i formacjach tanecznych oraz realizować własne przedsięwzięcia artystyczne.

Instruktor tańca terapeutycznego

Celem kształcenia jest przygotowanie absolwentów do nauczania tańca w ośrodkach kultury, placówkach oświatowych i zdrowotnych. Dzięki prozdrowotnemu charakterowi studiów i dedykowanym specjalności przedmiotom, absolwenci będą również przygotowani do prowadzenia zajęć z tańca terapeutycznego – adekwatnie do celu, potrzeb, możliwości różnorodnych uczestników: dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów.

Program łączy przedmioty rozwijające świadomość działania aparatu ruchowego i jego profilaktyki zdrowotnej jak anatomia, fizjologia, biomechanika i kinezjologia tańca z zajęciami artystycznymi obejmującymi różnorodne formy tańca, jego historię i teorię, a także ujęcie tańca w kontekście terapeutycznym zgodnie z profilem specjalności. 

Perspektywy zawodowe

Absolwenci tej specjalności będą przygotowani do prowadzenia lekcji tańca w przedszkolach, szkołach podstawowych i zajęć tanecznych w ośrodkach kultury. Ponadto jako instruktorzy tańca terapeutycznego będą mogli prowadzić zajęcia o charakterze terapeutycznym w ośrodkach kultury, klubach seniora i innych miejscach lub kontekstach, w których odbywają się zajęcia z tańcem w formie terapii zajęciowej.

Szczegółowe informacje na stronie Uczelni: TANIEC W KULTURZE FIZYCZNEJ , Akademia Wychowania Fizycznego w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia sportowe Poznań. Interesujesz się dyscyplinami sportowymi, myślisz w przyszłości zostać trenerem lub menedżerem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia sportowe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia