Studia Poznań - uczelnie, kierunki studiów, rekrutacja

Nie ma żadnych wątpliwości, że studia w Poznaniu zasługują na Twoje zainteresowanie. Poznań to ważny ośrodek akademicki, zapewniający kandydatom szeroki wybór studiów z różnych dziedzin nauki na uczelniach publicznych (m.in. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego, Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Akademia Muzyczna im. Ignacego Jana Paderewskiego, Uniwersytet Artystyczny, AWF), jak również wiele propozycji studiów na licznych uczelniach niepublicznych.

Poznań to także miasto, które oferuje atrakcyjne warunki do życia studenckiego. Posiada rozwiniętą infrastrukturę kulturalną, liczne kawiarnie, restauracje, a także wiele miejsc rekreacyjnych. Studenci mają także okazję uczestniczyć w licznych wydarzeniach kulturalnych, koncertach i festiwalach organizowanych przez miasto. Ogólnie rzecz biorąc, stolica Wielkopolski stanowi istotny ośrodek akademicki, a studia w Poznaniu przyciągają studentów różnych specjalizacji i zapewniają im możliwości rozwijania się zarówno naukowo, jak i w wymiarze osobistym.

Uczelnie w Poznaniu i województwie wielkopolskim

Rekrutacja na studia w Poznaniu

województwo wielkopolskie

Popularne kierunki studiów w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rodzaje studiów w Poznaniu

Masz problem z wyborem kierunku studiów w Poznaniu? Przygotowaliśmy dla Was podział kierunków zgodnie z ich rodzajem. Może ułatwi to wybór kierunku odpowiadającego Waszym zainteresowaniom.

Czytaj również