Kierunki studiów PoznańnewStudia ekonomiczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Ekonomia w Poznaniu

Jeśli chcesz wybrać studia na kierunku ekonomia w Poznaniu, sprawdź koniecznie jakie poznańskie uczelnie wyższe proponują kandydatom ten kierunek.

Ekonomia jest kierunkiem, którego ukończenie daje możliwość znalezienia pracy na wielu różnych stanowiskach. Absolwenci studiów ekonomicznych nierzadko zajmują się kierowaniem zespołów pracowników, zarządzaniem transportem lub logistyką i dbają o wysoką jakość świadczonych usług przeprowadzając audyty. Osoby zainteresowane pracą z danymi mogą również pracować w działach analiz i prognoz finansowych.

Czego spodziewać się po studiach na kierunku ekonomia?

Studenci ekonomii uczą się korzystania z narzędzi matematycznych i statystycznych oraz przyswajają elementy rachunkowości i analityki finansowej. Celem pełnego zrozumienia zjawisk zachodzących na rynku należy również śledzić sytuację na arenie międzynarodowej, lokalne uwarunkowania rynku, a nawet analizować indywidualne preferencje każdego klienta z osobna. Studenci ekonomii zdobywają wiedzę w każdej z tych dziedzin w ramach odpowiednich bloków zajęciowych.

Dlaczego warto studiować ekonomię w Poznaniu?

Poznań to tętniący życiem ośrodek akademicki, naukowy, biznesowy i kulturalny. Wybierając studia w Poznaniu masz pewność, że w czasie wolnym od nauki zawsze znajdziesz ciekawe formy aktywności, dopasowane do Twoich zainteresowań.

W Poznaniu ma swoje siedziby wiele firm i korporacji, zarówno polskich i zagranicznych, miasto słynie z tradycji wystawienniczych i handlowych. Są tu więc świetne perspektywy, nie tylko naukowe, ale i zawodowe.

Ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu

Wybierając kierunek ekonomia na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu możesz liczyć na gruntowne przygotowanie do pracy zawodowej, łącząc szeroką wiedzę ekonomiczną z umiejętnościami praktycznymi. Co ważne, dokonując wyboru jednej z pięciu dostępnych specjalności, zdobędziesz dodatkowe kwalifikacje z zakresu wybranej przez Ciebie dziedziny.

Specjalności:

  • Ekonomia globalna i menedżerska
  • Strategie biznesu i polityka gospodarcza w warunkach globalizacji
  • Zielona gospodarka i zrównoważona konsumpcja
  • Public relations i strategie komunikowania
  • Strategie HR i rynek pracy

Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Jeśli zdecydujesz się na ekonomię, proponowaną przez Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, zdobędziesz wykształcenie w dziedzinie ekonomii, ekonomiki gospodarki żywnościowej, polityki gospodarczej, finansów, bankowości, prawa gospodarczego oraz polityki rolnej UE.

Społeczeństwo się nieustannie zmienia. Będąc coraz bardziej świadomymi niszczycielskiego wpływu na planetę, mieszkańcy stopniowo zmienią swoje nawyki. Świadomość konsumentów będzie stale rosnąć i coraz bardziej liczyć się będzie nie tylko niska cena, ale wytworzenie produktu z dbałością o środowisko. Zarządzaj kapitałem jutra!

Ekonomia w WSHiU Akademii Nauk Stosowanych w Poznaniu

Branża finansowa to jedna z najprężniej rozwijających się dziedzin rynku pracy w Polsce. Wybierając kierunek Ekonomia w WSHiU w Poznaniu zdobędziesz gruntowną wiedzę dotyczącą zjawisk gospodarczych, zarówno na poziomie mikroekonomicznym, mezoekonomicznym, makroekonomicznym oraz globalnym

Specjalności:

  • Przedsiębiorczość i finansowanie biznesu
  • Strategie rozwoju biznesu
  • Gospodarka regionalna

Poznaj ofertę i konkrety dotyczące studiów na innych uczelniach bezpośrednio ze stron poświęconych kierunkowi ekonomia.

Kierunek ekonomia w Poznaniu

Więcej informacji również o innych kierunkach ekonomicznych np. finansach i rachunkowości, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Poznań. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia