Kierunki studiów PoznańNoweStudia ekonomiczneStudia PoznańTOP PoznańTop studia

Finanse i rachunkowość w Poznaniu

Interesują Cię studia ekonomiczne? Chcesz wybrać kierunek finanse i rachunkowość w Poznaniu, ale nie wiesz, którą uczelnię wybrać? Przygotowaliśmy specjalnie dla Ciebie wszystkie najważniejsze informacje na ten temat!

Kierunek finanse i rachunkowość znajdziesz w Poznaniu na trzech uczelniach. Prowadzą go – uczelnia publiczna: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu oraz dwie uczelnie niepubliczne: Uniwersytet WSB Merito Poznań i WSHIU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu.

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu

Studenci podejmujący studia tym kierunku na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu zdobywają wykształcenie w dziedzinie finansów i rachunkowości, finansów publicznych, finansów przedsiębiorstw, bankowości, ubezpieczeń, analiz finansowych oraz prawnych, rzeczowych i finansowych uwarunkowań działalności gospodarczej.

Studia to połączenie uniwersalności a jednocześnie unikatowości. Uzyskane wykształcenie jest niedostępne w innych uczelniach o ogólnoekonomicznych profilach kształcenia. Studenci otrzymują wartość dodaną w postaci wiedzy finansowej i rachunkowej uwzględniającej specyfikę gospodarki żywnościowej. Rzetelna wiedza i umiejętności zawodowe pozwalają absolwentom sprostać konkurencji na krajowym i europejskim rynku pracy. 

Finanse i rachunkowość na Uniwersytecie WSB Merito w Poznaniu

Wybierając studia na Uniwersytecie WSB Merito Poznań nauczysz się księgować operacje gospodarcze, poznasz zasady funkcjonowania rynku finansowego. Będziesz też
wiedzieć, jak prowadzić analizę ekonomiczno-finansową podmiotów gospodarczych. Co bardzo ważne, będziesz mieć możliwość kreowania swojej ścieżki zawodowej, dokonując wyboru spośród ośmiu atrakcyjnych specjalności.

Specjalności:

  • Bankowość
  • Finanse małych i średnich przedsiębiorstw
  • Finanse przedsiębiorstw i podatki ACCA
  • Menedżer finansowy
  • Podatki i doradztwo podatkowe
  • Rachunkowość
  • Sprawozdawczość i rewizja finansowa

Finanse i rachunkowość w WSHiU Akademia Nauk Stosowanych w Poznaniu

Finanse i rachunkowość w WSHiU w Poznaniu to propozycja dla osób o predyspozycjach analitycznych, nie mających problemów z przedmiotami matematycznymi. Przyszli księgowi czy finansiści powinni być cierpliwi, dokładni. W rachunkach wszystko musi się zawsze zgadzać – przyda się więc również dociekliwość i na pewno odpowiedzialność.
Szczególny nacisk jest położony na zaznajomienie studentów z polskim i międzynarodowym prawem podatkowym oraz nowoczesnymi narzędziami zarządzania finansami podmiotów publicznych i prywatnych.

Specjalności:

  • Finanse i rachunkowość w biznesie
  • Finanse i rachunkowość sektora publicznego

Czy warto studiować finanse i rachunkowość?

Finanse i rachunkowość to obecnie jeden z najpopularniejszych kierunków studiów. Studia te są wartościowe i mogą zapewnić dobrą pracę, nawet już na początku zawodowej kariery. Studia na kierunku finanse i rachunkowość przygotowują do pracy, w której pożądana jest wiedza ekonomiczna, z zakresu prawa, bankowości i rachunkowości, a także świadomego korzystania z instrumentów finansowych.

Studiowanie na kierunku Finanse i rachunkowość umożliwia zdobycie wszechstronnej wiedzy oraz praktycznych umiejętności z zakresu finansów i rachunkowości przedsiębiorstw oraz instytucji ubezpieczeniowych, finansowych, funkcjonowania rynków finansowych i wykorzystywania ich instrumentów Studenci uczą się przygotowywania informacji finansowych, ich analizowania, oceniania ryzyka, podejmowania trafnych decyzji finansowych, znajdowania optymalnych rozwiązań w różnych warunkach gospodarczych.

Kierunek finanse i rachunkowość w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Poznań. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:


Czytaj więcej: studia w Poznaniu

Studia sportowe w Poznaniu

Studia sportowe w Poznaniu to oczywiście domena AWF. Przykładowe kierunki: WYCHOWANIE FIZYCZNE, SPORT. Studia proponowane…

Transport w Poznaniu

Jeśli myślisz o tym, by wybrać studia na kierunku transport w Poznaniu, to koniecznie zapoznaj…

Studia turystyczne w Poznaniu

Studia turystyczne w Poznaniu proponują dwie uczelnie państwowe. Akademia Wychowania Fizycznego oraz UAM (Wydział Nauk…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia