Kierunki studiów LublinStudia logistyczneStudia Lublin

Transport i logistyka w Lublinie

Jeśli zastanawiasz się, gdzie studiować kierunek transport i logistyka w Lublinie to trafiłeś na właściwą stronę. Studia logistyczne oferuje w Lublinie kilka uczelni, ale jest tylko jedna, która proponuje studia na tym wymienionym w tytule.

Gdzie studiować kierunek transport i logistyka? Opcja jest jedna. Studia można podjąć na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie.

Transport i logistyka na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia na kierunku transport i logistyka, który ma w swojej ofercie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, przygotowują do realizacji zadań usługowych z zakresu nowoczesnego transportu, w tym do organizowania i kierowania działalnością przewozową, spedycyjną, obsługowo-naprawczą i inwestycyjną. Łączą wiedzę z zakresu techniki, transportu, logistyki i nauk społecznych (w tym m.in. zasady organizacji i zarządzania w transporcie), ochrony środowiska i oddziaływania na środowisko systemów transportowych.

Specjalności:

  • Inżynieria transportu i spedycja
  • Transport specjalistyczny

Czy warto studiować na kierunku transport i logistyka?

Absolwent kierunku transport i logistyka posiada wykształcenie w zakresie transportu i organizacji procesów logistycznych i transportowych w różnych gałęziach gospodarki z uwzględnieniem rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego. Ma wiedzę na temat eksploatacji środków transportu, inżynierii ruchu, systemów transportowych i magazynowych. Potrafi posługiwać się nowoczesnymi technologiami oraz rozwiązywać problemy w zakresie organizacji, projektowania i nadzorowania procesów logistycznych.

Absolwent jest przygotowany do pracy w działach transportu i logistyki, w jednostkach technicznego zaplecza transportu, jednostkach organizacyjnych służb ruchu drogowego i wewnątrzzakładowego oraz w przedsiębiorstwach spedycyjnych i centrach logistycznych.

Kierunek transport i logistyka w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia logistyczne Lublin. Interesujesz się logistyką, transportem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia