Kierunki studiów WarszawaStudia logistyczneStudia Warszawa

Logistyka – SGGW w Warszawie

Logistyka jako kierunek studiów zrobiła się w ostatnich latach popularna wśród kandydatów na studia. W Warszawie działa wiele uczelni, które oferują studia logistyczne. Sprawdzamy, jaką propozycję w tym zakresie dla maturzystów ma Wyższa Szkoła Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Studenci tego kierunku poznają sposoby zarządzania współczesnymi podmiotami gospodarczymi oraz zasady ich działalności logistycznej. W programie studiów znajdują się takie przedmioty jak m.in.: logistyka i zarządzanie łańcuchem dostaw, infrastruktura logistyczna, towaroznawstwo, zarządzanie produkcją i usługami, transport krajowy i międzynarodowy oraz spedycja.

Absolwenci mają szeroką wiedzę w obszarze logistyki i zarządzania łańcuchami dostaw. Potrafią działać w sposób przedsiębiorczy i rozwiązywać problemy logistyczne. Posiadają umiejętność samodzielnego projektowania i wdrażania łańcucha dostaw zgodnego z zasadami rynku i normami etycznymi, prawnymi i innymi obowiązującymi na rynku usług logistycznych.

Absolwenci mogą pracować w:

  • przedsiębiorstwach transportowych,
  • działach zaopatrzenia i planowania zapasów,
  • centrach logistycznych,
  • firmach spedycyjnych,
  • jednostkach zaopatrzenia i zbytu,
  • hurtowniach,
  • zagranicznych i międzynarodowych instytucjach związanych z transportem.

Rekrutacja

Konkurs świadectw: matematyka, język obcy nowożytny oraz język polski albo geografia, albo wiedza o społeczeństwie, albo historia.

Po studiach uzyskasz tytuł licencjata. Kierunek realizowany przez Wydział Ekonomiczny SGGW zarówno jako studia stacjonarne jak i niestacjonarne.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Warszawa. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie i woj. mazowieckim:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia