Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia przyrodniczeStudia Szczecin

Ochrona środowiska w Szczecinie

Jeśli interesują Cię studia na kierunku ochrona środowiska w Szczecinie – sprawdź najważniejsze informacje na ten temat.

Czy warto studiować na kierunku ochrona środowiska?

Ochrona środowiska to kierunek studiów łączący nauki przyrodnicze, biologiczne, ścisłe, ekonomiczne, prawnicze oraz wiele zagadnień z innych dziedzin. Jeśli marzysz o tym, by czynnie walczyć o poprawę stanu środowiska naturalnego, rozwiązywać problemy związane ze zmianami klimatu, projektować, planować, wprowadzać innowacje itp., to ochrona środowiska może być dla Ciebie świetną propozycją. Zapotrzebowanie na specjalistów ochrony środowiska jest stale wysokie, więc kariera zawodowa przed Tobą!

Ochrona środowiska w Szczecinie – gdzie studiować?

Jedyną szczecińską uczelnią wyższą proponującą kandydatom studia na kierunku ochrona środowiska jest ZUT – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Ochrona środowiska na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Absolwent ochrony środowiska na ZUT w Szczecinie posiada podstawową wiedzę ogólno-przyrodniczą; umiejętności przetwarzania danych przy wykorzystaniu techniki komputerowej. Zna procesy zachodzące w środowisku, a także zagadnienia dotyczące nowych technologii stosowanych w ochronie środowiska. Zna zakres oddziaływania produkcji rolniczej na środowisko przyrodnicze.

Studenci mają możliwość odbycia części studiów w uczelniach zagranicznych w ramach programu Erasmus+, wyjazdu na praktyki zagraniczne, zakwaterowania w domu studenckim, korzystania ze stołówki czy akademickiego ośrodka jeździeckiego.

Perspektywy zawodowe absolwenta studiów na kierunku ochrona środowiska:

  • laboratoria badawcze i kontrolne;
  • administracja;
  • przemysł;
  • rolnictwo;
  • jednostki badawcze;
  • uczelnie;
  • instytucje zajmujące się zintegrowanym zarządzaniem środowiskowym;
  • szkolnictwo – po spełnieniu dodatkowych wymagań określonych odrębnymi przepisami.

Kierunek ochrona środowiska w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: Studia przyrodnicze Szczecin. Interesujesz się przyrodą, ochroną środowiska i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia przyrodnicze w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia