Kierunki studiów SzczecinnewStudia SzczecinStudia z zarządzaniaTop studiaTOP Szczecin

Zarządzanie w Szczecinie

Chcesz wybrać studia na kierunku zarządzanie w Szczecinie? Zastanawiasz się, którą szczecińską uczelnię wyższą wybrać? Dowiedz się, gdzie można studiować kierunek zarządzanie w Szczecinie?

Zarządzanie mają w swoich ofertach nie tylko szczecińskie uczelnie publiczne (Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Akademia Morska w Szczecinie), ale również prywatne uczelnie, takie jak Uniwersytet WSB Merito Szczecin, Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej, czy Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie. Sprawdź jakie są różnice w programach nauczania na poszczególnych szczecińskich uczelniach!

Czy warto studiować zarządzanie?

Celem kierunku studiów zarządzanie jest kształcenie specjalistów i konsultantów z zakresu szeroko rozumianego biznesu, z możliwością specjalizacji w obszarach, które są związane z rozwojem i doskonaleniem organizacji. Podczas studiów na kierunku zarządzanie student zdobędzie interdyscyplinarną wiedzę na temat: funkcjonowania organizacji biznesowych na różnych szczeblach zarządzania i wykorzystywania w tych obszarach różnorodnych instrumentów, metod i narzędzi analitycznych i organizatorskich. Dzięki ukończeniu kierunku absolwenci będą posiadali również wiedzę i umiejętności przydatne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Zarządzanie na Uniwersytecie Szczecińskim

Kandydaci, którzy wybiorą studia na kierunku zarządzanie, prowadzone przez Uniwersytet Szczeciński, stać się mogą menedżerami posługującymi się szeroką wiedzą z zakresu funkcjonowania i rozwoju przedsiębiorstwa, posiadającymi również umiejętności analityczne i techniczne w zakresie wykorzystania narzędzi informatycznych oraz ważnych na stanowiskach kierowniczych – umiejętności interpersonalnych. Studenci uczą się m.in. zakładać i prowadzić własną firmę, podejmować trafne decyzje, stosując metody i techniki zarządzania, wykorzystywać kompetencje interpersonalne związane z komunikacją i współpracą w zespole, czy prowadzić działania marketingowe w Internecie.

Specjalności:

 • Kompetencje w biznesie
 • Tworzenie i rozwój kapitału ludzkiego w organizacji
 • Marketing
 • Zarządzanie biznesem

Zarządzanie na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Jeśli zdecydujesz się na zarządzanie, które proponuje Politechnika Morska w Szczecinie, nie tylko zdobędziesz wiedzę z zakresu zarządzania, ale też odkryjesz, dlaczego każdy może być milionerem, a nie każdy nim zostaje. Udział w zajęciach prowadzonych przez praktyków pozwoli na pracę na stanowiskach menedżerskich średniego i wyższego szczebla w regionie, Polsce i na świecie, w sektorze morskim, ale też związanym z bezpieczeństwem, nowymi technologiami. Z kolei rozszerzone zajęcia z języka angielskiego utorują ścieżki do szybkiego awansu i rozwoju kariery zawodowej.

Specjalności:

 • Zarządzanie bezpieczeństwem organizacji
 • Organizacja i zarządzanie w gospodarce morskiej
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Chcesz wybrać zarządzanie na Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie? Tutaj nauczysz się m.in. przeprowadzać analizę strategiczną firmy, przygotowywać i realizować plany działań marketingowych i PR, kreować markę produktu i przedsiębiorstwa, zarządzać zasobami ludzkimi przy wykorzystaniu odpowiednich technik, czy też tworzyć niezbędny do funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa biznesplan. Zdobędziesz również wiedzę, która pomoże rozpocząć i prowadzić własną działalność gospodarczą.

Specjalności:

 • Analityk biznesowy
 • Custromer experience – zarządzanie doświadczeniami klientów
 • Menedżer sprzedaży i marketingu
 • Zarządzanie i obrót nieruchomościami
 • Zarządzanie projektami
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

Zarządzanie w Wyższej Szkole Integracji Europejskiej w Szczecinie

Studia na kierunku zarządzanie, które proponuje Wyższa Szkoła Integracji Europejskiej w Szczecinie, to przede wszystkim program studiów przygotowany we współpracy z firmami i instytucjami gospodarczymi. Dzięki temu studenci zdobywają wiedzę, rozwijają umiejętności i kompetencje, przygotowują się do pracy zawodowej po studiach. Kierunek umożliwia zdobycie wykształcenia odpowiadającego aktualnym potrzebom rynku pracy w kraju i za granicą.

Specjalności:

 • Psychologia zarządzania
 • Marketing i nowe media
 • Logistyka i spedycja

Zarządzanie w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie

Studiując zarządzanie, które ma w swojej ofercie Zachodniopomorska Szkoła Biznesu w Szczecinie, nabędziesz umiejętności, które są przydatne na wielu polach i szczególnie doceniane na współczesnym rynku pracy, w prowadzeniu własnego biznesu czy budowaniu przedsiębiorstwa. 

Specjalności:

 • Business Management (specjalność prowadzona w j. angielskim, wyłącznie e-learningowo)
 • International Business
 • Marketing i nowe media
 • Zarządzanie e-commerce
 • Zarządzanie projektami (dostępne również w trybie e-learningowym)

Kierunek zarządzanie w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach, innych propozycjach studiów z zakresu nauk o zarządzaniu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia zarządzanie Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami dotyczącymi zarządzania, myślisz o karierze w zarządzaniu i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz: studia zarządzanie w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia