Kierunki studiów SzczecinNoweStudia SzczecinStudia techniczneStudia z zarządzaniaTop studiaTOP Szczecin

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z najbardziej popularnych kierunków w Polsce. Jest chętnie wybierany przez kandydatów. Nie wiesz dlaczego? Poznaj kierunek i dowiedz się, które uczelnie oferują na nim naukę w Szczecinie.

Dwie szczecińskie uczelnie proponują kandydatom kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Są to Politechnika Morska w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Obie uczelnie mają zdecydowanie techniczny profil, ale studia na omawianym kierunku mają charakter interdyscyplinarny. Łączą przygotowanie inżynierskie z przygotowaniem w dziedzinie zarządzania.

Na stronach ZUT dowiecie się, że absolwenci studiów są przygotowani do pełnienia funkcji menadżerów zarządzania i organizacji produkcji w oparciu o podstawy wiedzy inżynierskiej oraz informatycznej. Nieodłącznym składnikiem tej wiedzy jest umiejętność zarządzania systemami produkcyjnymi ze znajomością zarządzania finansami przedsiębiorstw, zasad marketingu i zarządzania kadrami. Mają przygotowanie w zakresie modeli sterowania i zarządzania jakością, dokumentacji systemów i laboratoriów zgodnie z normami ISO, a także certyfikacji wyrobów, personelu i systemów.

Studia inżynierski I stopnia można realizować w ramach dwóch ścieżek dyplomowania:

  • inżynieria jakości,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem

Na Politechnice Morskiej w Szczecinie proponowane są trzy specjalności

  • zarządzanie jakością produkcji i usług
  • zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach
  • zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi

W opisie kierunku czytamy:

“Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.”

Kierunkiem, który również może was zainteresować jest inżynieria produkcji. Te studia proponuje Uniwersytet WSB Merito Szczecin. Inżynierskie studia w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym oferowane są w ramach kilku specjalności:

  • Bezpieczeństwo i higiena pracy
  • Ekoinżynieria i ekoenergetyka
  • Inżynieria zarządzania jakością w produkcji i usługach
  • Inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi

Ciekawe informacje o kierunku w filmie:

Inżynieria zarządzania – Uniwersytet WSB Merito

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Szczecinie. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin. Chcesz zgłębiać tajniki zarządzania zobacz studia zarządzanie Szczecin.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia