Zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z najbardziej popularnych kierunków w Polsce. Jest chętnie wybierany przez kandydatów. Nie wiesz dlaczego? Poznaj kierunek i dowiedz się, które uczelnie oferują na nim naukę w Szczecinie.

Dwie szczecińskie uczelnie proponują kandydatom kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Są to Politechnika Morska w Szczecinie oraz Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny. Obie uczelnie mają zdecydowanie techniczny profil, ale studia na omawianym kierunku mają charakter interdyscyplinarny. Łączą przygotowanie inżynierskie z przygotowaniem w dziedzinie zarządzania.

Na stronach ZUT dowiecie się, że absolwenci studiów są przygotowani do pełnienia funkcji menadżerów zarządzania i organizacji produkcji w oparciu o podstawy wiedzy inżynierskiej oraz informatycznej. Nieodłącznym składnikiem tej wiedzy jest umiejętność zarządzania systemami produkcyjnymi ze znajomością zarządzania finansami przedsiębiorstw, zasad marketingu i zarządzania kadrami. Mają przygotowanie w zakresie modeli sterowania i zarządzania jakością, dokumentacji systemów i laboratoriów zgodnie z normami ISO, a także certyfikacji wyrobów, personelu i systemów.

Studia inżynierski I stopnia można realizować w ramach dwóch ścieżek dyplomowania:

  • inżynieria jakości,
  • zarządzanie przedsiębiorstwem

Na Politechnice Morskiej w Szczecinie proponowane są trzy specjalności

  • zarządzanie jakością produkcji i usług
  • zarządzanie innowacjami w produkcji i usługach
  • zarządzanie przemysłowymi systemami energetycznymi

W opisie kierunku czytamy:

“Studia przygotują Cię do pełnienia funkcji kierowniczych oraz wykonawczych w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych sektora TSL (transport, spedycja, logistyka), ze szczególnym uwzględnieniem firm i instytucji gospodarki morskiej.

Nauczysz się, jak wyznaczać optymalne cele strategiczne i operacyjne w produkcji, a także zdobędziesz umiejętności skutecznej organizacji, koordynacji i kontroli wykonanych zadań produkcyjnych i usługowych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii.

Studia na tym kierunku przygotują Cię także do zarządzania procesami logistycznymi w europejskim systemie transportowym oraz zarządzania transportem zintegrowanym. Zdobędziesz wiedzę o przedsiębiorczości, zasadach prawnych prowadzenia działalności gospodarczej, o etyce zarządzania i o społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw w globalnej gospodarce.”

Kierunkiem, który również może was zainteresować jest inżynieria produkcji. Te studia proponuje w Szczecinie Wyższa Szkoła Bankowa. Te inżynierskie studia w trybie niestacjonarnym oferowane są w ramach kilku specjalności:

  • Inżynieria bezpieczeństwa pracy i ochrony środowiska
  • Inżynieria zarządzania jakością w produkcji i usługach
  • Inżynieria zarządzania procesami produkcyjnymi
  • Inżynieria zarządzania projektami biznesowymi

Ciekawe informacje o kierunku w filmie:

Uczelnie prowadzące kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne w Szczecinie. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin. Chcesz zgłębiać tajniki zarządzania zobacz studia zarządzanie Szczecin.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia