Kierunki studiów GdańskNoweStudia GdańskStudia techniczneStudia z zarządzaniaTOP GdańskTop studia

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku

Wybierasz się na studia w Trójmieście? Szczególnie interesuje Cię kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańsku, Sopocie lub Gdyni? Dowiedz się, które trójmiejskie uczelnie wyższe proponują studia na tym kierunku!

Czy warto studiować zarządzanie i inżynierię produkcji?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski. Zagadnienia zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji są wykładane w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika. Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i informatyczna daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i informatycznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Gdzie studiować kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście (Gdańsk, Gdynia, Sopot)?

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji prowadzi Politechnika Gdańska. Zajdziesz ten kierunek także w ofertach trójmiejskich niepublicznych uczelni wyższych (Gdańska Szkoła Wyższa, Sopocka Akademia Nauk Stosowanych). Dowiedz się więcej!

Zarządzanie i inżynieria produkcji na Politechnice Gdańskiej

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, prowadzony przez Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. zapewnia niezbędne przygotowanie do pracy zespołowej w środowisku przemysłowym, w rozwiązywaniu określonych problemów techniczno-organizacyjnych z obszarów zarządzania i inżynierii produkcji.

Dobry manager i inżynier produkcji musi skutecznie łączyć teorię z praktyką. Właśnie dlatego będziesz zdobywać wiedzę m. in. z zakresu inżynierii produkcji, procesów i systemów produkcyjnych, systemów informatycznych, zarządzania i ekonomiki produkcji, systemów zarządzania produkcją, jakością wyrobów i procesów. Przybliżysz i przećwiczysz ją podczas wielu zajęć praktycznych.

W licznych laboratoriach i pracowniach PG zapoznasz się z nowoczesnymi centrami obróbkowymi i technologiami, metodami szybkiego prototypowania w 3D, inżynierii odwrotnej oraz komputerowym wspomaganiem projektowania, wytwarzania oraz kontroli jakości procesów produkcyjnych i wyrobów.

Perspektywy zawodowe:

 • inżynier zarządzania produkcją,
 • inżynier ds. zapewnienia jakości,
 • inżynier technolog wyrobów i procesów,
 • inżynier ds. planowania i sterowania produkcją,  
 • inżynier ds. utrzymania ruchu,
 • inżynier programista obrabiarek i maszyn CNC,
 • i inne pokrewne stanowiska.

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Gdańskiej Szkole Wyższej

Studia na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji, proponowane przez Gdańską Szkołę Wyższą, prowadzone są w siedzibie GSW w Gdańsku (Wydział Nauk Inżynierskich) oraz w wydziałach zamiejscowych w Tczewie i Słupsku.

Absolwent tego kierunku o profilu praktycznym, posiada szerokie umiejętności z obszaru zarządzania realizowanego w podmiotach gospodarczych oraz inżynierii produkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Potrafi dokonać analizy sposobu funkcjonowania i ocenić istniejące rozwiązania organizacyjne, zarządcze oraz techniczne, w tym metody i koncepcje zarządzania, typy oraz formy organizacji produkcji, maszyny, urządzenia, obiekty, systemy, procesy i usługi. Potrafi także dokonać identyfikacji i sformułować specyfikację zadań z zakresu organizacji, zarządzania i inżynierii, typowych dla zarządzania i inżynierii produkcji.

Poniższe moduły w ramach kierunku studenci wybierają (obowiązuje minimalna liczba osób) w trakcie trwania studiów:

 • Informatyka w zarządzaniu
 • Inżynieria budownictwa
 • Inżynieria ochrony środowiska
 • Mechatronika
 • Inżynieria produkcji
 • Logistyka i zarządzanie transportem

Zarządzanie i inżynieria produkcji w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych

Podczas studiów na kierunku zarządzanie i inżynieria produkcji w SANS zdobędziesz wiedzę inżynierską w zakresie inżynierii produkcji i materiałoznawstwa, komputerowego wspomagania prac inżynierskich, planowania systemów i procesów produkcyjnych, podstaw zarządzania, projektowania i grafiki inżynierskiej, automatyzacji i robotyzacji procesów.

Zyskasz również umiejętności: praktycznego zastosowania narzędzi, metod i technik inżynierskich w produkcji i biznesie, posługiwania się narzędziami i technikami inżynierskimi z wykorzystaniem narzędzi informatycznych, projektowania systemów lub procesów.

Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i inżynierska daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych i technicznych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Specjalizacje do wyboru:

 • Inżynieria utrzymania ruchu (procesów produkcyjnych)
 • Inżynieria systemów elektroenergetycznych
 • Inżynieria procesów budowlanych
 • Inżynieria jakości

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Trójmieście

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku/ w Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia