Kierunki studiów GdańskKierunki studiów GdyniaStudia GdańskStudia techniczne

Mechatronika – studia w Gdańsku

Jeśli przeglądasz techniczne kierunki studiów w Gdańsku, ale wciąż nie możesz się zdecydować – sprawdź najważniejsze informacje o kierunku mechatronika.

Studia na kierunku mechatronika proponuje kandydatom Politechnika Gdańska. Dowiedz się więcej! W Gdyni również propozycja tego kierunku na Akademii Marynarki Wojennej.

Mechatronika na Politechnice Gdańskiej

Kierunek mechatronika prowadzi Wydział Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Kształcąc się na tym kierunku opanujesz wiedzę i umiejętności, niezbędne do tworzenia systemów mechatronicznych. Zagłębisz się w tajniki mechatroniki stosowanej dotyczącej teoretycznej i praktycznej znajomości elementów mechaniki i budowy maszyn, elektroniki, informatyki i sterowania, a przede wszystkim – integracji wymienionych elementów w produkcie.

Mechatronika bazuje na podstawowej wiedzy i umiejętności z mechaniki, elektroniki, informatyki, automatyki i sterowania, modelowania, projektowania i eksploatacji wyrobów i procesów produkcyjnych.

Perspektywy zatrudnienia:

  • projektowanie, wytwarzanie i wdrażanie systemów mechatronicznych w przemyśle elektromaszynowym, motoryzacyjnym, sprzętu gospodarstwa domowego, sprzętu medycznego, lotniczym, obrabiarkowym;
  • nadzór nad użytkowaniem systemów mechatronicznych w zakładach przemysłowych, instytucjach, stacjach serwisowych i diagnostycznych;
  • praca w instytucjach naukowo-badawczych i ośrodkach badawczo-rozwojowych;
  • poradnictwo i upowszechnianie wiedzy z zakresu budowy i eksploatacji urządzeń mechatronicznych;
  • prowadzenie samodzielnej działalności gospodarczej;
  • kierowanie i uczestniczenie w pracach innowacyjnych zespołów badawczych i przemysłowych. 

Uczelnie prowadzące kierunek mechatronika w Gdańsku

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Gdańsk. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Gdańsk.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia