Kierunki studiów Zielona Górarodzaje studiów Zielona GóraStudiaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia Zielona Góra

Studia filologiczne w Zielonej Górze

Chcesz w Zielonej Górze poznać język obcy na poziomie filologicznym? Poznaj ofertę kierunków filologicznych na Wydziale Humanistycznym UZ. Skorzystaj z tegorocznej propozycji Uniwersytetu Zielonogórskiego, na którą składają się studia filologiczne w zakresie najbardziej popularnych języków obcych oraz studia polonistyczne. Może zainteresuje was również kierunek poświęcony literaturze popularnej.

Kandydaci na studia filologiczne w Zielonej Górze, którzy chcą skorzystać z oferty przygotowanej przez Uniwersytet Zielonogórski, mają do wyboru nie tylko języki obce (angielski, francuski z drugim językiem romańskim, niemiecki, rosyjski), ale również takie kierunki studiów jak filologia polska, czy literatura popularna i kreacje światów gier.

Kierunki studiów filologicznych w Zielonej Górze

Kierunków filologicznych w Zielonej Górze jest kilka. Nauczyć się możesz na nich najbardziej popularnych języków obcych oraz zdobyć wiedzę o literaturze polskiej i ojczystym języku.

Filologia angielska na Uniwersytecie Zielonogórskim

Ten najpopularniejszy wśród kandydatów kierunek filologiczny można studiować na Wydziale Humanistycznym UZ. Podstawowym celem tych studiów jest zdobycie wysokich kompetencji komunikacyjnych w zakresie języka angielskiego.

Przygotowanie językowe pozwala mu na podjęcie pracy w szkolnictwie, wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, branży turystyczno-hotelarskiej, urzędach i instytucjach o podobnym charakterze, współpracujących z partnerami zagranicznymi, sektorze usług, firmach i u innych podmiotów gospodarczych posiadających kontrahentów zagranicznych, biurach tłumaczeń, instytucjach kulturalnych, urzędach administracji publicznej i wszędzie tam, gdzie wymagany jest zaawansowany poziom znajomości języka obcego oraz realiów i kultury krajów odpowiednich obszarów językowych.

Przygotowanie filologiczne umożliwia absolwentowi wykonywanie zawodu nauczyciela języka angielskiego w przedszkolach i szkołach podstawowych, tłumacza, wydawcy, organizatora i propagatora kultury angielskiego obszaru językowego, badacza naukowego, itp.

Filologie obce obecne w ofercie Wydziału Humanistycznego UZ stawiają przed studentami podobne cele. Nadrzędny to zdobicie kompetencji językowych. Warto poznać propozycje innych studiów filologicznych za nim ostatecznie wybierzesz najlepszy kierunek dla siebie. Zobacz listę.

Kierunki filologiczne w Zielonej Górze 2024

Wykorzystaj stronę do zdobycia większej ilości informacji o studiach na Uniwersytecie Zielonogórskim.

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Zielona Góra. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobaczstudia filologiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia