Kierunki studiów WarszawanewStudia społeczneStudia Warszawa

Europeistyka – studia w Warszawie

Jak ważne są kompetencje w zakresie spraw związanych z integracją europejską, współdziałaniem państw w ramach struktur europejskich, pokazują ostatnie napięcia na Starym Kontynencie. Jeśli poszukujesz interdyscyplinarnych studiów poświęconych problematyce Europy poznaj uczelnie w Warszawie, które oferują kierunek europeistyka.

Studia na kierunku europeistyka to propozycja dwóch państwowych uczelni w Warszawie. Dużym prestiżem cieszą się te oferowane przez Uniwersytet Warszawski. Dwa kierunki europeistyka i europeistyka – integracja europejska to studia I stopnia.

Program kierunku europeistyka – integracja europejska o profilu praktycznym na UW stawia sobie za cel przygotowanie studentów do pracy w charakterze urzędnika struktur unijnych i krajowych pracujących w obszarze spraw europejskich oraz zdobycie umiejętności prowadzenia działalności gospodarczej na rynku europejskim.

Europeistyka na Uniwersytecie Warszawskim

Kierunek ma charakter multi- i interdyscyplinarny i przekazuje wiedzę o szeroko rozumianej Europie z perspektywy trzech podstawowych dyscyplin: nauk o administracji i polityce, nauk prawniczych i nauk socjologicznych.

Program studiów z jednej strony przedstawia najważniejsze zagadnienia integracji europejskiej, czyli funkcjonowanie Unii Europejskiej w jej rozmaitych wymiarach, z drugiej jednak strony, zajmuje się szerszym pojęciem – Europą – jej problemami wewnętrznymi oraz jej oddziaływaniem na najważniejsze zjawiska i procesy zachodzące we współczesnym świecie.

Na zajęciach wykładowcy podejmują takie kwestie, jak np. europejskie migracje, separatyzmy, konflikty czy problemy bezpieczeństwa i globalizacji. Pokazują, jak kształtują się relacje polityczne, ekonomiczne, społeczne i kulturalne Europy z innymi graczami światowymi – USA, Rosją, Chinami czy Indiami, jaka jest jej rola w Afryce, Ameryce Łacińskiej czy Azji. Oto przykłady problemów analizowanych na zajęciach.

Europeistyka na UKSW w Warszawie

Studia na kierunku europeistyka na UKSW stwarzają możliwości nauki pod okiem doświadczonych naukowców i wykwalifikowanych praktyków, którzy zarządzają ogólnopolskimi i międzynarodowymi instytucjami. Łączą w sobie wiele różnorodnych dyscyplin naukowych takich jak prawo, stosunki międzynarodowe, politologia, filozofia, socjologia, ekonomia, historia, kulturoznawstwo.

Studenci mają możliwość uzyskania pogłębionej znajomości zasad funkcjonowania Unii Europejskiej, szczególnie jego wymiaru instytucjonalno-decyzyjnego. Studia pozwalają na zdobycie cennych umiejętności analitycznych, zrozumienie treści unijnych przepisów i sposobów ich przyjmowania, jak również narodowej implementacji. 

Po ukończeniu studiów na kierunku europeistyka na UKSW studenci są przygotowani do pracy m.in. w administracji rządowej, instytucjach oraz organizacjach krajowych i międzynarodowych, think-tankach, organach Unii Europejskiej, organizacjach biznesowych oraz placówkach oświatowych. 

Uniwersytet Warszawski prowadzi również studia poświęcone problematyce europejskiej w języku angielskim na kierunku EUROPEAN POLITICS AND ECONOMICS.

Kierunek europeistyka w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia