Kierunki studiów WarszawaStudia prawniczeStudia społeczneStudia Warszawa

Stosunki i prawo międzynarodowe – studia w Warszawie

Studia na kierunku Stosunki i prawo międzynarodowe oferuje kandydatom w Warszawie Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Studia są wyjątkowym połączeniem nauk prawniczych i politologicznych.

Kierunek Stosunki i prawo międzynarodowe na UKSW to jedyny w Polsce kierunek, który łączy w sobie nauki prawne i politologiczne. Program studiów koncentruje się przede wszystkim na zagadnieniach prawnych związanych ze stosunkami międzynarodowymi.

Program studiów obejmuje wszystkie główne wymiary współczesnych stosunków międzynarodowych w Europie i na świecie: prawo, politykę, społeczeństwo, gospodarkę, kulturę, bezpieczeństwo narodowe i międzynarodowe.

Kadrę naukową tworzą wiodący praktycy i teoretycy stosunków międzynarodowych, związani zawodowo z administracją państwową, w tym z Ministerstwem Spraw Zagranicznych. 

Studia na kierunku stosunki i prawo międzynarodowe na UKSW dają możliwość pracy na stanowisku analityka i specjalisty w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych współpracujących z zagranicą, a także w przedsiębiorstwach działających na rynkach międzynarodowych.  Studenci zostają także przygotowani do egzaminu na aplikację dyplomatyczno-konsularną. 

Moduły:

  • służba zagraniczna i organizacje międzynarodowe, 
  • korporacje transnarodowe.

Po ukończeniu kierunku stosunki i prawo międzynarodowe na UKSW znajdziesz pracę m.in. w:

  • resortach oraz agencjach rządowych,
  • urzędach, 
  • organizacjach pozarządowych,
  • instytucjach międzynarodowych,
  • przedsiębiorstwach prywatnych.

Rekrutacja

Wymagane przedmioty maturalne na studia: język polski, język obcy nowożytny. Przedmioty do wyboru: historia, WOS, geografia, matematyka. 

Kierunek stosunki i prawo międzynarodowe w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze w Warszawie. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia