Kierunki studiówKierunki studiów KielceStudia KielceStudia społeczne

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Kielcach

Przeglądasz społeczne kierunki studiów w Kielcach, ale wciąż nie możesz się zdecydować? Może zainteresuje Cię kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne? Sprawdź które kieleckie uczelnie mają go w swoich ofertach.

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne proponują kandydatom Społeczna Akademia Nauk w Kielcach oraz Akademia Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach. Dowiedz się więcej!

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Społecznej Akademii Nauk w Kielcach

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w SAN w Kielcach przygotowują przyszłego absolwenta do profesjonalnej walki z szeroko pojętym bezprawiem, a także z innymi zagrożeniami z jakimi skonfrontowane jest państwo polskie. Główny nacisk w kształceniu studentów położony jest na zdobycie wysokiej sprawności intelektualnej i fizycznej w walce z przestępczością. Cały system edukacyjny na tych unikalnych studiach obejmuje szereg umiejętności potrzebnych w służbie na rzecz sprawnie funkcjonującego państwa. Kształcenie tego typu specjalistów w Społecznej Akademii Nauk jest wyjściem nie tylko naprzeciw potrzebom społecznym, ale i rosnącemu popytowi na rynku pracy.

Absolwenci tego kierunku stanowią kadrowe zaplecze dla skutecznie działającej policji, służb specjalnych, straży pożarnej, straży granicznej, krajowej administracji skarbowej, poważnych firm detektywistycznych i wszystkich instytucji, których sprawne funkcjonowanie składa się na bezpieczeństwo nowoczesnego, europejskiego państwa.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo Publiczne i Ochrona;
  • Służby Mundurowe w Systemie Bezpieczeństwa Państwa – Profil Policyjny;
  • Bezpieczeństwo i Higiena Pracy;

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Akademii Nauk Stosowanych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach

Kształcenie na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne w ANS w Kielcach ma charakter interdyscyplinarny. Studenci zdobywają ogólną wiedzę z zakresu prawa i administracji, organizacji i zarządzania, psychologii, socjologii itp., w powiązaniu ze specjalistyczną, praktyczną wiedzą o zagrożeniach bezpieczeństwa państwa, zdrowia, życia i mienia obywateli, bezpieczeństwa informacji, zarządzania kryzysowego i utrzymania porządku publicznego. Uczą się jak zarządzać bezpieczeństwem imprez masowych, reagować w sytuacjach zagrożeń wynikających z klęsk żywiołowych, katastrof, aktów terroryzmu i zaburzeń społecznych. Poznają sposób działania służb mundurowych i innych organów odpowiedzialność za bezpieczeństwo i ochronę porządku publicznego.

Specjalności:

  • Bezpieczeństwo i porządek publiczny,
  • Zarządzanie kryzysowe
  • Policyjna

Absolwenci mogą ubiegać się o zatrudnienie w instytucjach państwowych i samorządowych, które posiadają komórki zarządzania kryzysowego, służbach mundurowych: Policji, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Straży Granicznej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej i Gminne itp. Perspektywy zatrudnienia tworzy również prężnie rozwijający się rynek usług świadczony przez podmioty prywatne, wyspecjalizowane w ochronie osób i mienia.

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Kielcach

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Kielce. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia