Studia społeczne w Polsce

Do rodzaju studiów społecznych zaliczyć możemy całą grupę kierunków, które za przedmiot swoich badań obrały szeroko rozumiane życie społeczeństwa, życie społeczne, relacje społeczne. Dzięki studiom społecznym można m.in. poznać reguły i procesy, którymi żyją społeczności te większe jak narody i mniejsze, jak na przykład wspólnoty lokalne. Poznać można również mechanizmy skutecznej komunikacji. Zakres tematyczny tego rodzaju kierunków jest szeroki i dlatego właśnie warto poznać studia społeczne.

O studiach społecznych

Kierunki społeczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia społeczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia społeczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach społecznych

Absolwenci kierunków społecznych znajdą zatrudnienie w ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, socjalnych organizacjach samorządowych i pozarządowych, w mediach, instytucjach związanych z dyplomacją, politologią, zarządzaniem migracjami itp. Poszukiwani są również specjaliści bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego, zarządzania projektami społecznymi, kryminolodzy, czy osoby odpowiedzialne za komunikację wizerunkową.

Studia społeczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów społecznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki społeczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki społeczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2023.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia społeczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.