Studia społeczne w Polsce

Studia społeczne w Polsce

Do rodzaju studiów społecznych zaliczyć możemy całą grupę kierunków, które za przedmiot swoich badań obrały szeroko rozumiane życie społeczeństwa, życie społeczne, relacje społeczne. Dzięki studiom społecznym można m.in. poznać reguły i procesy, którymi żyją społeczności te większe jak narody i mniejsze, jak na przykład wspólnoty lokalne. Poznać można również mechanizmy skutecznej komunikacji. Zakres tematyczny tego rodzaju studiów jest szeroki i dlatego właśnie warto poznać kierunki społeczne.

O studiach społecznych

Kierunki społeczne w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia społeczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia społeczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach społecznych

Absolwenci kierunków społecznych znajdą zatrudnienie w ośrodkach pomocy społecznej, placówkach opiekuńczo-wychowawczych, socjalnych organizacjach samorządowych i pozarządowych, w mediach, instytucjach związanych z dyplomacją, politologią, zarządzaniem migracjami itp. Poszukiwani są również specjaliści bezpieczeństwa wewnętrznego i narodowego, zarządzania projektami społecznymi, kryminolodzy, czy osoby odpowiedzialne za komunikację wizerunkową.

Studia społeczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Zbliżające się wydarzenia