Kierunki studiów OpolenewStudia artystyczneStudia OpoleStudia społeczne

Design i komunikacja społeczna w Opolu

Wybierasz się na studia w Opolu? Myślisz o tym, by wybrać interdyscyplinarny kierunek design i komunikacja społeczna? Poznaj szczegóły tej propozycji!

Studia na kierunku design i komunikacja społeczna skierowane są do osób, które interesują się projektowaniem społecznym i komunikacją interpersonalną, masową, medialną a jednocześnie chciałaby zdobyć wiedzę i umiejętności prowadzenia badań społecznych na ten temat. Studia proponuje kandydatom Uniwersytet Opolski (prowadzi je Wydział Nauk Społecznych UO).

W trakcie studiów studenci i studentki zdobywają wiedzę z zakresu historii designu, sztuki, architektury, komunikacji,  mediów cyfrowych i przemysłu kreatywnego, zrównoważonego rozwoju, zarządzania zespołami, podstaw projektowania graficznego, kreatywnego myślenia i działania projektowego.

Ta wiedza jest następnie wykorzystywana podczas zajęć przygotowujących do samodzielnego i profesjonalnego prowadzenia badań społecznych związanych z analizą potrzeb klientów, projektowaniem dóbr i usług, projektowaniem komunikacji, przestrzeni publicznej i prywatnej, ale także badań dotyczących wykluczenia społecznego, dyskryminacji i nierówności społecznych.

Studia na kierunku Design i komunikacja społeczna łączą w sobie specjalistyczną wiedzę z zakresu metod i technik badawczych z kompleksowym i wielowymiarowym spojrzeniem na otaczający nas świat: przedmioty codziennego użytku, modę, relacje z innymi, przeobrażenia przestrzeni miejskiej, ekologię i odpowiedzialność za siebie i innych, zróżnicowanie społeczne i kulturowe ludzkości, konsumpcjonizm, przeciwdziałanie przemocy, wykluczeniu społecznemu, nowe media i komunikowanie masowe.

Kierunek design i komunikacja społeczna w Opolu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Studia społeczne Opole

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia