Kierunki studiów OpolenewStudia OpoleStudia społeczne

Politologia – studia w Opolu

Jeśli jesteś osobą, która lubi w nauce jej interdyscyplinarność, to studia na kierunku politologia są z pewnością dla Ciebie. Gdzie studiować politologię w Opolu? Sprawdzamy.

Dla osób zainteresowanych polityką, poznawaniem mechanizmów jej działania doskonałą ofertę – kierunek politologia – przygotował Uniwersytet Opolski. Wydział Nauk o Polityce i Komunikacji UO oferuje kandydatom studia I stopnia licencjacki.

Politologia na Uniwersytecie Opolskim

Studenci politologii na Uniwersytecie Opolskim zdobywają wiedzę i umiejętności z zakresu problematyki społecznej, administracyjnej, historycznej, a także prawnej i ekonomicznej. Poznają jej związki z tradycją europejskiej myśli politycznej i filozoficznej.

W ramach studiów na kierunku Politologia – już od semestru I – studenci wybierają jeden z czterech autorskich modułów:

  • służby mundurowe,
  • doradztwo i zarządzanie polityczne,
  • global studies*,
  • studia europejskie.

*Moduł ten został przygotowany w ramach projektu we współpracy z Fundacją HumanDoc, współfinansowanego przez program polskiej współpracy rozwojowej MSZ RP.

Oprócz wykształcenia stricte politologicznego absolwenci wyposażeni zostają w praktyczną wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy zawodowej w administracji samorządowej i rządowej oraz organizacjach społecznych, mediach, służbie państwowej, w tym zagranicznej, a także w całym sektorze publicznym w Polsce i Europie.

Dzięki wiedzy i umiejętnościom zdobytym w trakcie studiów nasi absolwenci pracują w urzędach administracji publicznej (Urzędy Wojewódzkie, Urzędy Marszałkowskie, urzędy gminne i starostwa powiatowe oraz w biurach poselskich), w mediach (lokalnych, regionalnych i ogólnopolskich), w organizacjach pozarządowych lub też budują poważne kariery polityczne na szczeblu regionalnym i krajowym.

W ramach rekrutacji brana jest pod uwagę ocena z języka polskiego oraz przedmiot do wyboru (z wyłączeniem języka polskiego)

Kierunek politologia w Opolu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Opole. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Opolu

Studia ekonomiczne w Opolu

Studia ekonomiczne to świetny pomysł na pierwszy krok ku karierze w dynamicznej branży finansowej. Zobacz,…

Historia – studia w Opolu

Studia na kierunku historia proponuje kandydatom Uniwersytet Opolski. Kierunek realizowany przez Wydział Nauk Społecznych UO…

Studia geograficzne w Opolu

Studia geograficzne są coraz mniej popularne wśród kandydatów. W Opolu kandydatów mogą zainteresować studia na…

Agroekologia w Opolu

Studia na kierunku agroekologia zostały utworzone w nawiązaniu do wieloletnich regionalnych tradycji związanych z działalnością…

Automatyka i robotyka w Opolu

Automatyka i robotyka to jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków studiów. Warto sprawdzić, która uczelnia w…

Game Studies w Opolu

Studia na kierunku Game Studies poświęcone są grom w kontekście kultury i antropologii. To również…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia