Studia chemiczne w Opolu

Dla fanów chemii Opole oferuje studia, które dla kandydatów przygotował Uniwersytet Opolski (Wydział Chemii UO). Wśród propozycji kierunek: CHEMIA. Na tym Wydziale podjąć można również studia na kierunku FARMACJA.

Chemia na Uniwersytecie Opolskim

Na kierunku chemia, który proponuje kandydatom Uniwersytet Opolski, zdobędziesz ogólną wiedzę i umiejętności w dziedzinie nauk chemicznych, jak również niezbędne podstawy ogólne z obszaru nauk ścisłych, matematyki i fizyki, w zakresie odpowiadającym edukacji na poziomie akademickim. Pozwalają one zrozumieć zjawiska fizyczne i chemiczne na kolejnych etapach studiów.

Większość zajęć odbywa się w dobrze wyposażonych laboratoriach, zlokalizowanych w przebudowanym budynku Wydziału Chemii, gdzie możesz samodzielnie wykonać ćwiczenia nabywając umiejętności praktyczne. Uniwersalna wiedza i umiejętności umożliwiają dobre dopasowanie się do wymogów rynku pracy. Będą również stanowiły bodziec to zwiększenia własnej przedsiębiorczości, w tym utworzenia własnej firmy.

Większość absolwentów podejmuje pracę w laboratoriach chemicznych w zakładach przemysłowych oraz mniejszych firm. Dotyczy to nie tylko regionu Opolszczyzny, ale również całego kraju oraz zagranicy – głównie obszaru Unii Europejskiej. Część absolwentów znajduje zatrudnienie w specjalistycznych placówkach (inspektoratach) administracji państwowej. Kolejna grupa wiąże swoją karierę zawodową ze służbami państwowymi jak: Policja, Służba Celna, Straż Pożarna, Straż Graniczna. Porównywalna liczba pracuje w placówkach naukowych, badawczo-rozwojowych, szczególnie po studiach III stopnia (doktoranckich), zarówno w kraju, jak i za granicą.

Po ukończeniu dodatkowych kursów pedagogicznych można również wykonywać zawód nauczyciela (podjęcie tych kursów możliwe jest po II stopniu). We wszystkich wymienionych przypadkach absolwenci pełnią funkcje specjalistów, a w dalszej perspektywie obejmują kierownicze stanowiska.

Kierunki studiów chemicznych w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Opole. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia