Kierunki studiów OpolenewStudia OpoleStudia prawniczeTOP OpoleTop studia

Administracja w Opolu

Chcesz wybrać studia na kierunku administracja w Opolu? Co musisz wiedzieć przed podjęciem takiej decyzji?

Czy warto studiować administrację?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Opolu?

Studia na kierunku administracja proponuje Uniwersytet Opolski. Może Cię również zainteresować propozycja uczelni niepublicznej – administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Opole. Sprawdź, jakie są różnice pomiędzy ofertami studiów na poszczególnych uczelniach!

Administracja na Uniwersytecie Opolskim

Program studiów na kierunku administracja, prowadzonym przez Uniwersytet Opolski, został ukształtowany w sposób, który zapewnia zdobycie wiedzy ogólnej i specjalistycznej, niezbędnej pracownikowi administracji publicznej. Celowi temu służy przede wszystkim szeroki zakres podstawowych przedmiotów prawnych ze szczególnym uwzględnieniem problematyki integracji i współpracy europejskiej.

Absolwenci administracji znajdują zatrudnienie m.in. w administracji samorządowej i rządowej (np. w urzędach miast, gmin, starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich, urzędach skarbowych), administracji sądownictwa i prokuratury, administracji służby więziennej, straży pożarnej i policji, administracji finansowej, administracji służby zdrowia, pomocy społecznej, oświaty i kultury, administracji sektora prywatnego, czy w biurach obrotu nieruchomościami.

Specjalizacje:

  • Administracja usług publicznych
  • Administracja podatkowa

Administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Opole

W trakcie studiów na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne, prowadzonych przez Uniwersytet WSB Merito Opole, nauczysz się analizować i wykorzystywać w praktyce przepisy prawa związane z obszarem administracji i bezpieczeństwa wewnętrznego, zarządzać zasobami ludzkimi oraz realizować zadania wynikające z audytu i kontroli zarządczej, wskazywać zagrożenia dotyczące bezpieczeństwa wewnętrznego państwa oraz posługiwać się narzędziami elektronicznymi pozyskiwania i katalogowania informacji, w tym informacji niejawnych i danych osobowych.

Specjalności:

  • Administracja i finanse samorządowe
  • Cyberbezpieczeństwo i ochrona danych
  • Kryminologia i kryminalistyka
  • Służba cywilna w administracji
  • Służby mundurowe i bezpieczeństwo państwa
  • Służby specjalne

Kierunek administracja w Opolu

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Opole. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Prawo w Opolu

Gdzie studiować kierunek prawo w Opolu? Kandydat zainteresowany tymi studiami zwróci uwagę…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia