Kierunki studiówKierunki studiów LublinStudia biologiczneStudia Lublin

Biologia – studia w Lublinie

Jeśli już w szkole średniej zafascynował Cię świat biologii i chcesz swoją pasję rozwijać na studiach, poznaj propozycje, które przygotowały uczelnie w Lublinie. Sprawdzamy, które z nich oferują kandydatom studia na kierunku biologia.

Na dwóch uczelniach w Lublinie znaleźliśmy propozycje kierunku biologia. Studia realizują na poziomie I stopnia Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie.

Biologia na UMCS

Oferta największej lubelskiej uczelni zawiera propozycję kierunku biologia oraz dwie propozycje z odrębnym procesem rekrutacji na specjalności: biologia medyczna oraz bioanalityka. Na trzecim roku studiów kierunku biologia studenci mogą zdecydować się na wybór specjalności: biologia eksperymentalna, biochemia, mikrobiologia.

biochemia

Specjalizacja dla tych, którzy dobrze czują się także w tematach chemicznych. Zdobędziesz tu specjalistyczną wiedzę z zakresu biokatalizy i jej praktycznego zastosowania. Udoskonalisz swoją znajomość biochemicznych technik laboratoryjnych: analitycznych i instrumentalnych. Dowiesz się, jak przeprowadzić proste procesy biotechnologiczne, poznasz aktualne kierunki badań biochemicznych oraz ich zastosowania.  

biologia eksperymentalna

Specjalizacja dla tych, którzy lubią odkrywać i eksperymentować. Pogłębisz tu wiedzę biologiczną o strukturach subkomórkowych, komórkowych i tkankowych. Przyjrzysz się dokładniej etapom rozwoju zwierząt, człowieka i roślin oraz przyczynom ich chorób. Rozwiniesz specjalistyczne umiejętności laboratoryjne zarówno w zakresie przygotowania, jak i analizy badań z wykorzystaniem technik mikroskopowych i histologicznych. 

 mikrobiologia

W biologii najbardziej interesują Cię te najmniejsze rzeczy. Grzyby, bakterie, wirusy – dla innych raczej odstraszające, dla Ciebie jak najbardziej ciekawe. Zagłębisz się w biologię molekularną i poznasz nowe techniki laboratoryjne. Poszerzysz wiedzę mikrobiologiczną o wybrane grupy chorobotwórczych pierwotniaków i grzybów, ich strukturę i biologię, zwłaszcza w kontekście diagnostyki i terapii chorób, jakie wywołują. 

Studia realizuje Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS.

Biologia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

Studia na kierunku biologia prowadzone są w ramach specjalności biologia stosowana. Dzięki studiom na tym kierunku absolwent będzie przygotowany do obsługi aparatury badawczej oraz samodzielnego rozwijania umiejętności zawodowych. Może pracować w laboratoriach badawczych, kontrolny i diagnostycznych w zakresie podstawowej analityki oraz prowadzenia podstawowych prac badawczych wykorzystujących materiał biologiczny w: przemyśle, administracji, placówkach ochrony przyrody.

Szczegółowe informacje można uzyskać po wybraniu kierunku i uczelni z listy poniżej.

Kierunek biologia w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Lublin. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Czemu nie? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia