Studia biologiczne w Polsce

Jeśli poważnie myślisz o studiach biologicznych i chcesz starannie wybrać najlepszą dla siebie ofertę, poznaj kierunki studiów. Wykorzystaj przygotowane przez nas informacje.

O studiach biologicznych

Kierunki biologiczne w Polsce

Praca po studiach biologicznych

Absolwenci studiów biologicznych mają wiele perspektyw na ciekawą pracę. Mogą pracować w instytucjach naukowobadawczych, ośrodkach badawczo-rozwojowych, jednostkach kontrolno-pomiarowych, laboratoriach i służb weterynaryjnych, laboratoriach przemysłu spożywczego, farmaceutycznego, kosmetycznego, instytucjach działających w dziedzinach biologii medycznej, ochrony zdrowia i środowiska oraz ośrodkach zajmujących się poradnictwem i profilaktyką zdrowotną. Znajdują również zatrudnienie w jednostkach analitycznych działających w zakresie ochrony środowiska czy hodowli roślin i zwierząt. Istnieje również możliwość podjęcia ścieżki edukacyjnej, po której absolwent biologii może nauczać tego przedmiotu w szkole.

Gdzie na studia biologiczne?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia biologiczne w największych miastach akademickich w Polsce.

Studia biologiczne - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów biologicznych i biotechnologicznych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki biologiczne w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.

Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki biologiczne i biotechnologiczne, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2023.

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia biologiczne. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.

Pozwól nam na bieżąco poprawiać stronę. Dodaj uwagi, zgłoś błąd – biuro@aci.pl