Kierunki studiów CzęstochowanewStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia CzęstochowaStudia ścisłeTOP CzęstochowaTop studia

Biotechnologia w Częstochowie

Chcesz wybrać studia na kierunku biotechnologia w Częstochowie? Lektura tego artykułu dostarczy Ci podstawowych informacji o różnicach pomiędzy propozycjami studiów na poszczególnych częstochowskich uczelniach.

Gdzie studiować kierunek biotechnologia w Częstochowie?

Studia na kierunku biotechnologia prowadzą Politechnika Częstochowska i Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Propozycję z tego zakresu ma również uczelnia niepubliczna – Akademia Polonijna w Częstochowie (biotechnologia medyczn).

Czy warto studiować biotechnologię?

Studenci w trakcie studiów na kierunku biotechnologia otrzymują wiedzę z zakresu przedmiotów podstawowych między innymi: matematyki, chemii i fizyki, a także przedmiotów kierunkowych takich jak: inżynieria komórkowa i genetyczna, inżynieria białek czy wykorzystanie mikroorganizmów w procesach biotechnologicznych.

Absolwent tego kierunku jest przygotowany do pracy w firmach, w których produkcja oparta jest na bioprocesach, szczególnie w zakładach przemysłu farmaceutycznego, spożywczego czy chemicznego.

Biotechnologia na Politechnice Częstochowskiej

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku biotechnologia, które ma w swojej ofercie Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej, zdobędziesz umiejętności łączenia zagadnień technologii inżynierskich i metod biologii eksperymentalnej. Będziesz przygotowany do pracy w przemyśle biotechnologicznym i dziedzinach pokrewnych.

Uzyskasz kwalifikacje dające możliwość rozwiązywania problemów inżynierskich w projektowaniu i prowadzeniu bioprocesów z uwzględnieniem ich wpływu na środowisko. Będziesz przygotowany do pracy w laboratoriach badawczych, diagnostycznych i wykonywania próbek środowiskowych.

Studia inżynierskie na kierunku Biotechnologia zapewniają kształcenie specjalistów na styku nauk biologicznych, chemicznych i inżynieryjnych. Dzięki umiejętnie dobranemu programowi studiów absolwenci tego kierunku potrafią połączyć wiedzę z biologii, chemii i fizyki z wiedzą z zakresu nauk informatycznych, ekonomii oraz jakości produkcji.

Biotechnologia na Uniwersytecie Jana Długosza w Częstochowie (UJD)

Głównym celem studiów na kierunku biotechnologia na UJD jest nabycie umiejętności posługiwania się wiedzą z zakresu nauk biologicznych i ścisłych. Studenci wykształcają też praktyczne umiejętności z zakresu biotechnologii, tj. wykonywanie podstawowych analiz laboratoryjnych i badań z użyciem materiału biologicznego.

Absolwenci tego kierunku będą potrafili wykorzystać znajomości technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej w działalności społeczno-gospodarczej.

Specjalności:

  • Agrobiotechnologia
  • Browarnictwo i napoje fermentowane

Biotechnologia medyczna w Akademii Polonijnej w Częstochowie

Program studiów na kierunku biotechnologia medyczna, które proponuje Akademia Polonijna w Częstochowie, oferuje podstawowe szkolenie w zakresie stosowania uniwersalnych podstaw przyrodniczych, przedmiotów biotechnologicznych oraz przedmiotów o aspekcie medycznym, jak również solidną znajomość konkretnych tematów z zakresu nauk przyrodniczych, nowoczesnych technologii, wiedzy o organizmie człowieka oraz diagnostyki i leczenia, itp.

Będziesz przyswajać wiedzę, która Cię po prostu interesuje. Wybór modułów w programie biotechnologia medyczna jest bardzo zróżnicowany, przez co każdy może znaleźć i wybrać coś dla siebie. Badanie problemów oraz ich obszarów zastosowania: nowoczesne techniki biotechnologiczne w przemyśle, przede wszystkim w ochronie zdrowia, itp.; zdolność do krytycznego myślenia i podejmowania decyzji oraz zdolność rozumienia, komunikowania się i kreatywności.

Aby zostać dobrym biotechnologiem, musisz kierować się chęcią zrozumienia, jak działają laboratoria badawcze, laboratoria diagnostyki, we współpracy z lekarzami w zakresie procesów diagnostycznych i terapeutycznych, aby wnieść użyteczny wkład w rozwój technik biotechnologicznych w wielu gałęziach przemysłu, przede wszystkim w ochronie zdrowia.

Kierunek biotechnologia w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ścisłe Częstochowa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

Twoja uwaga kieruje się w stronę biologii? Zobacz koniecznie: studia biologiczne Częstochowa. Interesujesz się biologią, genetyką, mikrobiologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia