Kierunki studiów KielcenewStudia informatyczneStudia KielceTOP KielceTop studia

Informatyka w Kielcach

Zastanawiasz się nad studiami informatycznymi w Kielcach, chcesz wybrać kierunek informatyka? Sprawdź, na jakich uczelniach jest to możliwe!

Studia na kierunku informatyka są świetnym pierwszym krokiem w stronę pracy w cieszącej się prestiżem branży IT. Absolwenci kierunku informatyka mogą liczyć na świetne zarobki oraz komfortowe warunki pracy, czy to zdalnej, czy w nowoczesnych biurach.

Warto pamiętać, że informatyka to niezwykle szeroko stosowana dziedzina nauki, więc jeśli interesuje Cię zdobycie bardziej specjalistycznego wykształcenia informatycznego, sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce.

Czego będę się uczyć na kierunku informatyka?

Celem studiów informatycznych jest wykształcenie u studentów głębokiego zrozumienia procesów tworzenia i przetwarzania oraz przekazu informacji. Studentów uczy się więc programowania w językach takich jak C++, Java bądź Python oraz korzystania z i tworzenia zasobów komputerowych np. w ramach przedmiotu bazy danych. Wiedzę o metodologii rozwiązywania problemów informatycznych studenci zdobywają na przedmiotach takich jak podstawy algorytmiki. Jako że na informatykę można patrzeć jak na dziedzinę matematyki, studentów uczy się również m.in. matematyki dyskretnej, analizy matematycznej oraz statystyki.

Na jakich stanowiskach pracują absolwenci informatyki?

Absolwenci informatyki pracują najczęściej w branży IT bezpośrednio przy pisaniu oprogramowania i stron internetowych lub świadczeniu usług informatycznych. Do najczęściej występujących stanowisk w branży należą Programista, Administrator/ DevOps, QA/ Tester, Project Manager/ Product Owner, lecz osoby ze specjalistyczną wiedzą z innej dziedziny mogą również pracować w centrach badawczych, na uniwersytetach i w działach R&D firm i korporacji.

Informatyka na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego

Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach jest największą uczelnią na terenie woj. świętokrzyskiego. UJK jest nowoczesną, niezwykle ważną dla regionu instytucją, czego wyrazem może być kwota dotacji, jaką uzyskała na rozwój w ostatniej dekadzie: prawie 500 mln złotych. Dzięki tak dużemu finansowaniu nastąpiła znacząca rozbudowa Kampusu Uniwersyteckiego, studenci mogą więc zdobywać aktualną wiedzę w komfortowych warunkach nowych budynków. Uczelnia dokłada wszelkich starań, aby przekazywana wiedza oraz zdobywane w trakcie studiów umiejętności praktyczne były aktualne i pozwalały na znalezienie interesującej pracy po ukończeniu kierunku informatyka.

Informatyka na Politechnice Świętokrzyskiej w Kielcach

Politechnika Świętokrzyska to nowoczesna, aktywna na polu naukowym uczelnia, która każdego roku kształci ponad 5 tys. studentów na 21 kierunkach. Absolwenci uczelni są świetnie przygotowani merytorycznie i praktycznie i są bardzo cenieni przez pracodawców. PS na poważnie podchodzi do prowadzenia nowoczesnych badań: na jej terenie znajduje się ponad 130 laboratoriów wyposażonych w sprzęt najnowszych generacji, a unikalne w skali kraju Centrum Laserowych Technologii Metali (wspólna jednostka Politechniki i Polskiej Akademii Nauk) posiada pełne zaplecze do prowadzenia badań w obszarze technologii laserowych i plazmowych.

Politechnika Świętokrzyska umożliwia studentom informatyki obranie następujących specjalności na I stopniu studiów:

  • systemy informacyjne
  • grafika komputerowa
  • teleinformatyka

Kierunek informatyka w Kielcach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Kielce. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zobacz: studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Kielcach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Kielcach:

Studia w Kielcach

Kierunki studiów w Kielcach

Rekrutacja na studia w Kielcach

Uczelnie Kielce

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia