Studia logistyczne w Katowicach

Ten rodzaj studiów wzbudza ostatnio u kandydatów spore zainteresowanie. Zarobki w branży logistycznej rosną, więc i studia na kierunku LOGISTYKA mogą zaciekawić ze względu na perspektywy zawodowe. W Katowicach naukę można podjąć na Politechnice Śląskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym. Kierunek znajduje się również w ofercie uczelni niepublicznych m.in. WSB, GWS.

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Studia na kierunku logistyka, które proponuje kandydatom Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pozwalają studentom na zaznajomienie się z głównymi trendami występującymi na rynku, dając bardzo szeroki wachlarz narzędzi możliwych do wykorzystania w przyszłej pracy zawodowej. Każde zajęcia przybliżają studenta do problemów współczesnego, bardzo dynamicznego rynku oraz jasno definiują wymagania stawiane absolwentom logistyki na rynku pracy.

Studenci potrafią przeprowadzić analizę oraz diagnozę procesów logistycznych, rozpoznać problemy w nich występujące oraz zastosować innowacyjne działania naprawcze. Absolwenci znają uwarunkowania techniczne związane z przepływem produktów różnymi gałęziami transportu, potrafią wykorzystać programy komputerowe służące do planowania, organizacji i realizacji działań logistycznych. Absolwenci dysponują praktycznymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz marketingowymi – potrafią organizować pracę interdyscyplinarnych zespołów oraz wiedzą jak komunikować się z klientem.

Perspektywy zawodowe:

  • krajowe i zagraniczne przedsiębiorstwa produkcyjne,
  • przedsiębiorstwa logistyczne,
  • jednostki projektowe i doradcze zajmujące się logistyką,
  • jednostki gospodarcze i administracyjne, w których wymagana jest wiedza logistyczna, techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz wymagane są umiejętności organizacyjne,
  • branża kurierska,
  • firmy transportowe,
  • gospodarka magazynowa, 
  • podmioty handlu zagranicznego,
  • oraz setki innych związanych z przemieszczaniem ładunków i informacji.

Kierunki studiów logistycznych w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Katowice. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia