Kierunki studiów Katowicerodzaje studiów KatowiceStudiaStudia KatowiceStudia logistyczne

Studia logistyczne w Katowicach

Studia logistyczne wzbudzają ostatnio u kandydatów spore zainteresowanie. Zarobki w branży logistycznej rosną, więc i studia na kierunku LOGISTYKA mogą zaciekawić ze względu na perspektywy zawodowe. W Katowicach naukę można podjąć na Politechnice Śląskiej, Uniwersytecie Ekonomicznym. Kierunek znajduje się również w ofercie uczelni niepublicznych m.in. WSB, AG.

O wadze wiedzy logistycznej wymownie świadczy to, że logistykę można w Katowicach studiować na wielu uczelniach. Co więcej mają one swoją specyfikę w zależności od tego, czy wybierze się studia logistyczne na uczelni technicznej czy ekonomicznej (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Za każdą z tych propozycji kryją się ciekawe specjalności, warte poznania są również wymagania rekrutacyjne oraz perspektywy zawodowe przed jakimi stoją absolwenci.

Z listą kierunków logistycznych w Katowicach zapoznać się można poniżej.

Logistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

Studia na kierunku logistyka, które proponuje kandydatom Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, pozwalają studentom na zaznajomienie się z głównymi trendami występującymi na rynku, dając bardzo szeroki wachlarz narzędzi możliwych do wykorzystania w przyszłej pracy zawodowej. Każde zajęcia przybliżają studenta do problemów współczesnego, bardzo dynamicznego rynku oraz jasno definiują wymagania stawiane absolwentom logistyki na rynku pracy.

Studenci potrafią przeprowadzić analizę oraz diagnozę procesów logistycznych, rozpoznać problemy w nich występujące oraz zastosować innowacyjne działania naprawcze. Absolwenci znają uwarunkowania techniczne związane z przepływem produktów różnymi gałęziami transportu, potrafią wykorzystać programy komputerowe służące do planowania, organizacji i realizacji działań logistycznych. Absolwenci dysponują praktycznymi umiejętnościami komunikacyjnymi oraz marketingowymi – potrafią organizować pracę interdyscyplinarnych zespołów oraz wiedzą jak komunikować się z klientem.

Perspektywy zawodowe:

 • krajowe i zagraniczne przedsiębiorstwa produkcyjne,
 • przedsiębiorstwa logistyczne,
 • jednostki projektowe i doradcze zajmujące się logistyką,
 • jednostki gospodarcze i administracyjne, w których wymagana jest wiedza logistyczna, techniczna, ekonomiczna i informatyczna oraz wymagane są umiejętności organizacyjne,
 • branża kurierska,
 • firmy transportowe,
 • gospodarka magazynowa, 
 • podmioty handlu zagranicznego,
 • oraz setki innych związanych z przemieszczaniem ładunków i informacji.

Logistyka na Politechnice Śląskiej w Gliwicach (Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu)

Studia inżynierskie w ramach kierunku logistyka, który ma w swojej ofercie Politechnika Śląska, jest prowadzony przez Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu. Absolwenci tego kierunku będą posiadać wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów logistycznych oraz ich funkcjonowania w przemyśle i handlu, w aglomeracjach miejskich, a także w ochronie środowiska. Będą znać również podstawy nauk ekonomicznych, między innymi makro i mikroekonomii, finansów, rachunku kosztów oraz podstawy organizacji i zarządzania, w tym zarządzania operacyjnego i strategicznego.

Specjalności:

 • Logistyka miast i regionów
 • Logistyka przedsiębiorstw przemysłowych
 • Zarządzanie łańcuchem dostaw

Logistyka w Akademii Górnośląskiej im. Wojciecha Korfantego w Katowicach

Logistyka, którą proponuje AG, jest kierunkiem studiów przygotowującym kadrę odpowiedzialną za proces planowania, realizowania oraz kontrolowania sprawnego i efektywnego ekonomicznie przepływu surowców, materiałów, wyrobów gotowych oraz odpowiedniej komunikacji z klientem. W programie studiów pierwszego stopnia połączono specjalistyczną wiedzę inżynierską, techniczną z umiejętnościami i wiedzą z zakresu nauk ekonomicznych oraz nauk o zarządzaniu.

Specjalności:

 • Logistyka transportu
 • Logistyka procesów magazynowych

Dowiedz się więcej o logistycznych kierunkach studiów dostępnych w Katowicach i konurbacji śląskiej, wybierając interesujące Cię pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów logistycznych w Katowicach 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia logistyczne Katowice. Interesuje cię spedycja, transport, logistyka – zarządzanie łańcuchami dostaw i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia logistyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia