Kierunki studiów LublinStudia artystyczneStudia Lublin

Malarstwo – studia artystyczne w Lublinie

Czujesz, że masz plastyczne zdolności i na polu artystycznym jesteś w stanie wiele dokonać. Może właśnie oferta kierunku malarstwo okaże się dla Ciebie dostatecznie atrakcyjna. Możesz studiować go na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej.

Wiele ciekawych informacji można znaleźć w opisie tego kierunku na stronach UMCS. Przede wszystkim dowiemy się, że studia na kierunku malarstwo to oferta skierowana do wrażliwych i kreatywnych osób pragnących prowadzić samodzielną pracę twórczą w zakresie malarstwa sztalugowego i eksperymentalnego, ale też w obszarze nowych form ekspresji.

Program kształcenia

W programie studiów znajdują się zajęcia z zakresu technologii malarstwa, rysunku, rysunku anatomicznego, struktur wizualnych, rzeźby, ceramiki, a także intermediów, fotografii i multimediów.

Po II roku studiów realizowana jest indywidualna ścieżka kształcenia – studenci wybierają 4 spośród 6 zaawansowanych przedmiotów: malarstwo użytkowe, mural, malarstwo cyfrowe, scenografia, eko-art, działania intermedialne.  Po III roku studiów wybierają 2 spośród wymienionych przedmiotów.

Praca po studiach

jako absolwent kierunku malarstwo absolwent będzie mógł:

  • prowadzić samodzielną pacę twórczą jako artysta malarz / artysta sztuk wizualnych,
  • pracować jako ilustrator /dekorator /projektant, w firmach reklamowych lub samodzielnie jako freelancer,
  • animator kultury, kurator wystaw, marszand, organizujący imprezy, wystawy i wydarzenia kulturalne, promotor sztuk plastycznych na rynku sztuki, zatrudniony w galeriach, muzeach, instytucjach promocyjnych, mass-mediach.

Więcej o kierunku: MALARSTWO, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Lublin. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia