Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Warszawa

Archiwistyka i zarządzanie dokumentacją – studia w Warszawie

Chcesz swoją przyszłą pracę zawodową związać z działalnością archiwów, bibliotek, muzeów lub publicystyką historyczną? Kierunek archiwistyka i zarządzanie dokumentacją może być dobrym wyborem.

Studia na kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją, które prowadzi Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, to niepowtarzalna szansa na zdobycie wiedzy z zakresu organizacji i funkcjonowania archiwów w Polsce i na świecie, konserwacji zbiorów archiwalnych, ich udostępniania oraz warsztatu badawczego archiwisty.

Studenci, oprócz umiejętności związanych z działalnością archiwów, poznają historię Polski i dziejów powszechnych oraz zyskują wiedzę w obszarze prowadzenia kwerendy naukowej. Mają możliwość prowadzenia warsztatu badawczego historyka – archiwisty. Studia pozwalają zdobyć umiejętności w zakresie opracowywania zasobu archiwalnego, znajomości wytworów kancelaryjnych oraz źródeł historycznych.             

Absolwenci kierunku archiwistyka i zarządzanie dokumentacją na UKSW są przygotowani do pracy w wielu placówkach naukowo-badawczych, archiwach, muzeach, bibliotekach oraz redakcjach czasopism historycznych. 

Perspektywy zawodowe:

  • Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych,
  • Biblioteka Narodowa,
  • muzea i galerie sztuki,
  • wydawnictwa i redakcje czasopism o tematyce historycznej,
  • przedsiębiorstwa zajmujące się digitalizacją dokumentów.

Kierunek archiwistyka i zarządzanie dokumentacją w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Warszawa. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia