Kierunki studiów WarszawanewStudia prawniczeStudia WarszawaTop studiaTOP Warszawa

Prawo w Warszawie

Nie ma drugiego takiego miasta jak Warszawa, w którym znajdziecie tak wiele propozycji związanych z możliwością podjęcia studiów na kierunku prawo. Większość kandydatów na studia prawnicze wybiera studia jednolite magisterskie. Te dają absolwentom najwięcej możliwości podjęcia pracy w którymś z zawodów prawniczych. Jest jednak w Warszawie kilka propozycji studiów prawniczych licencjackich. Warto poznać w artykule te propozycje i zastanowić się dobrze nad wyborem najlepszej opcji.

Wspólne dla wszystkich uczelni, które oferują studia na kierunku prawo w ramach studiów jednolitych magisterskich jest to, że ważnym celem jest przygotowanie absolwentów do egzaminów na aplikacje prawnicze. W trakcie 5 letnich studiów będziecie się uczyć analitycznego i strategicznego myślenia prawniczego, poznawać zastosowanie prawa w praktyce.

Jako absolwent kierunku prawo będziesz legitymować się szeroką wiedzą ogólną z zakresu wszystkich dziedzin prawa oraz historii prawa, historii doktryn polityczno-prawnych, filozofii. Posiadać będziesz umiejętność rozumienia tekstów prawnych, zdobędziesz biegłość posługiwania się regułami logicznego rozumowania, interpretowania przepisów oraz jest przygotowany do dalszego rozwoju w zakresie specjalizacji w dowolnej dziedzinie prawa polskiego lub obcego, jak też do podjęcia pracy naukowej.

Trzon nauczania jest na większości uczelni podobny. Warto jednak sprawdzić szczegóły oferty odkryć dla siebie najlepszą ścieżkę kształcenia. Prawo w Akademii Sztuki Wojennej to np. propozycja określonych specjalności:

 • prawo wojskowe
 • prawo cyberprzestrzeni i nowych technologii
 • prawo lotnicze i kosmiczne
 • prawo bezpieczeństwa

Imponująco przedstawia się lista przedmiotów specjalnościowych związanych z ścieżką kariery zawodów prawniczych w Uczelni Łazarskiego:

 • Prawo medyczne 
 • Prawo lotnicze 
 • Prawo nowych technologii 
 • Prawo sportowe 
 • Prawo nieruchomości 
 • Prawo korporacyjnie 
 • Prawo o ruchu drogowym 
 • Prawo konkurencji 
 • Prawo upadłościowe 
 • Prawo podatkowe 
 • Prawo turystyczne
 • Prawo spółdzielcze
 • Prawo zamówień publicznych 
 • Prawo ochrony konsumenta 
 • Prawo budowlane 
 • Prawo ochrony danych osobowych
 • Kryminalistyka 
 • Kryminologia

Ta lista pokazuje jak bogate jest spectrum możliwych działań w zakresie nauk prawniczych.

Dokładnie swoją misję nauczania na kierunku prawo definiuje Akademia Leona Koźmińskiego:

Nasze studia prawnicze mają na celu przygotować absolwentów do wykonywania zawodów stricte prawniczych w otoczeniu biznesowym, jak i biznesowych przy wykorzystaniu wiedzy i umiejętności prawniczych. Program ten ma więc budować przewagę absolwentów studiów prawniczych w Akademii Leona Koźmińskiego na rynku pracy. 

Akademia Leona Koźmińskiego wraz z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem SWPS uznane zostały za najlepsze w Warszawie studia na kierunku prawo w rankingu uczelni wyższych robionym przez Perspektywy.

Dla zainteresowanych studiami licencjackimi, na których można zdobyć kompetencje prawnicze godne uwagi propozycje przygotowały warszawskie uczelnie niepubliczne. Uczelnia Łazarskiego proponuje prawo w zarządzaniu oraz prawo w stosunkach międzynarodowych. Akademia Leona Koźmińskiego przygotowała studia na kierunku prawo w zarządzaniu biznesem. Również Uniwersytet SWPS przyciąga kandydatów na studia oferując kierunek prawo w biznesie.

Unikatową propozycją są studia w Akademii Leona Koźmińskiego na kierunku prawo i finanse. Poznaj ich krótką charakterystykę:

Celem elitarnych dwukierunkowych studiów prawo i finanse jest wykształcenie osób, które chcą zostać ekspertami z zakresu prawa, finansów i rachunkowości – obecnie bardzo cenionymi na rynku pracy. Student programu będzie realizował dwa kierunki studiów: PRAWO oraz FINANSE I RACHUNKOWOŚĆ w zakresie doradztwa finansowego.

Collegium Humanum w Warszawie przygotowało dla kandydatów propozycję kierunku prawo dla licencjatów i magistrów. To specjalna oferta dla osób posiadających ukończone studia wyższe i tytuł zawodowy magistra lub licencjata z innych kierunków studiów. Dzięki uznaniu i zaliczeniu wybranych przedmiotów z programu studiów jednolitych magisterskich  na kierunku PRAWO, można zdobyć pełne wykształcenie prawniczew czasie znacząco krótszym  niż 5 lat.

Nowość na studiach prawniczych w Warszawie

Od października 2021 w Warszawie można podjąć studia na kierunku prawo (5-letnie studia magisterskie) w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości.

Prowadzone przez SWWS studia prawnicze oferują studentom m.in.: praktyczny program nauczania, indywidualnych opiekunów naukowych, naukę prawniczych języków obcych, praktyki i staże, stypendia naukowe i socjalne, zakwaterowanie w akademiku oraz dostęp do podręczników on-line. Celem studiów jest kształcenie przyszłych prawników, którzy będą posiadali najwyższe kwalifikacje merytoryczne oraz odpowiednie standardy etyczne niezbędne do wykonywania zawodów prawniczych, zwłaszcza tych, które mają na celu służbę na rzecz Państwa Polskiego.

Kierunek prawo w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia