Studia prawnicze w Warszawie

Chyba nikogo nie dziwi, że oferta kierunków prawniczo–administracyjnych w stolicy Polski jest naprawdę imponująca, jednak liczby są mimo wszystko imponujące: 10 różnych kierunków jest prowadzonych na aż 19 uczelniach! Poznaj pełną ofertę studiów prawniczych uczelni z centrum administracyjnego i prawniczego Polski!

Osoby zainteresowane studiami administracyjnymi lub prawniczymi na uczelniach państwowych mogą wybrać spośród trzech możliwości: Akademii Sztuki Wojennej, Politechniki Warszawskiej lub Uniwersytetu Warszawskiego. Jednak to propozycje uczelni niepublicznych zdecydowanie dominują ofertę studiów prawniczych w Warszawie. Jest iż aż 16 i należą do nich m.in. Uczelnia Łazarskiego, Wyższa Szkoła Menedżerska, Akademia Leona Koźmińskiego i Uniwersytet SWPS w Warszawie.

Ofertę zdecydowanie dominują oczywiście umożliwiająca uzyskanie stopnia licencjata ADMINISTRACJA oraz prowadzone jak zwykle w formie studiów jednolitych magisterskich PRAWO. Istnieje jednak również możliwość studiowania prawa w jęz. angielskim, np. na kierunku LAW IN BUSINESS MANAGEMENT na Uczelni Łazarskiego. Wyższa Szkoła Menedżerska prowadzi również KRYMINALISTYKĘ, która pozwala ukierunkować zdobywaną edukację w obszary zainteresowań już na początku studiów.

Akademia Ekonomiczno–Humanistyczna tak opisuje prowadzony przez nią kierunek PRAWO:

Po studiach na kierunku prawo możesz w przyszłości wykonywać zawód prawnika, podjąć aplikację prawniczą lub podjąć pracę na stanowisku prawnika w instytucji publicznej lub korporacji międzynarodowej. W trakcie studiów na kierunku prawo studenci mają możliwość zdobycia niezbędnych umiejętności oraz doskonalenia ich poprzez wybór przedmiotów dodatkowych, które umożliwią im zdobycie fundamentalnej i specjalistycznej wiedzy. Dzięki temu  mają szansę na podwyższenie swoich kwalifikacji w wąskich obszarach prawa.
 
Zdobyta wiedza i kompetencje pozwolą sprostać wyzwaniom współczesności, które w aspekcie prawnym wymagają elastycznego funkcjonowania w przenikających się sferach: państwowej, europejskiej, samorządowej i biznesowej. 

Kierunki studiów prawniczych I stopnia i jednolitych magisterskich w Warszawie:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze w Warszawie.

Czytaj także:

Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia prawnicze w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia