Studia prawnicze w Polsce

Jeśli poważnie myślisz o studiach prawniczych i chcesz starannie wybrać najlepszą dla siebie ofertę, poznaj kierunki studiów i specjalności. Wykorzystaj przygotowane przez nas informacje.

O studiach prawniczych

Kierunki prawnicze w Polsce

Szukasz kierunku, ale nie udało się go znaleźć na tej liście? Sprawdź inne typy studiów.

Gdzie na studia prawnicze?

Poznaj kierunki studiów, zasady rekrutacji oraz aktualności dotyczące rekrutacji na studia prawnicze w największych miastach akademickich w Polsce.

Praca po studiach prawniczych

Absolwenci kierunków prawniczych znajdą zatrudnienie jako sędziowie, prokuratorzy, adwokaci, radcy prawni, notariusze, także jako eksperci w urzędach administracji rządowej i samorządowej. Praca czeka na nich również w działach prawnych firm prywatnych i państwowych, organach ścigania i w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych.

Studia prawnicze - uczelnie, kierunki, rekrutacja

Kierunki studiów prawniczych w Polsce 2024 - katalog

Poznaj kierunki prawnicze w Polsce. Dowiedz się więcej o proponowanych specjalizacjach, zasadach rekrutacji, opłatach za czesne.


Uczelnie zmieniają swoje nazwy, powstają nowe kierunki prawnicze, inne są usuwane z oferty. Próbujemy na bieżąco to opanować, stąd kolejne aktualizacje. W najnowszej aktualizacji poprawiliśmy wiele linków. Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2023.

Rodzaje studiów w Polsce

Wciąż masz problem z wyborem kierunku studiów. Chcesz rozważyć inne możliwości niż studia prawnicze. Sprawdź inne rodzaje studiów. Wyróżniliśmy ich ponad 20, ale tu zaprezentujemy tylko niektóre z nich.