Kierunki studiówKierunki studiów BiałystokStudia BiałystokStudia społeczne

Kryminologia w Białymstoku

Dla osób zainteresowanych ciekawymi, interdyscyplinarnymi studiami z zakresu nauk społecznych i prawa wyszukaliśmy atrakcyjną propozycję kierunku kryminologia, który proponuje Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Kryminologia na Uniwersytecie w Białymstoku

Na interdyscyplinarnym kierunku kryminologia, proponowanym przez Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku, zdobędziesz wszechstronną wiedzę o patologiach społecznych, przestępstwie jako szczególnej formie zachowania dewiacyjnego, przestępczości jako zjawisku społecznym, sprawcy i ofierze przestępstwa, instytucjach kontroli państwowej oraz mechanizmach kontroli społecznej.

Nauczysz się wyjaśniania przebiegu procesów społeczno-gospodarczo-politycznych oraz ich wpływu na przestępczość i patologie społeczne.

Podczas studiów zdobędziesz wiedzę niezbędną do analizowania i rozstrzygania konkretnych problemów praktycznych oraz posiądziesz umiejętność diagnozowania oraz interpretowania zjawisk społecznych pod względem prawnym, etycznym, socjologicznym.

Gdzie możesz pracować po kierunku kryminologia?

  • w organach ścigania i wymiaru sprawiedliwości,
  • w służbach mundurowych np. Policji, Straży Granicznej, Służbie Celno-Skarbowej, Służbie Więziennej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym, Krajowej Administracji Sądowej i innych,
  • w instytucjach rządowych i samorządowych,
  • w prywatnym sektorze bezpieczeństwa,
  • w organizacjach społecznych.

Kierunek kryminologia w Białymstoku

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Białystok. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia