Rodzaje studiów w Białymstoku

Masz problem z wyborem kierunku studiów w Białymstoku? Przygotowaliśmy dla Was podział kierunków zgodnie z ich rodzajem. Może ułatwi to wybór kierunku odpowiadającego Waszym zainteresowaniom.

Wyróżniliśmy całkiem sporo rodzajów, by nakierować was na ten typ studiów, który będzie może najbliższy temu, o czy myślicie wybierając kierunek dla siebie.
W sytuacji, gdy uczelnie proponują tak wiele kierunków studiów a wybór tego jednego dla siebie staje się rzeczywiście trudny, sensowne jest podział na rodzaje studiów. Należy jednak pamiętać o jego umowności. Wiele kierunków ma współcześnie charakter mocno interdyscyplinarny.
Mamy jednak wiarę, że warto było wyróżnić rodzaje kierunków w Białymstoku i w ten sposób chociaż trochę pomóc wam w selekcji najlepszej dla was propozycji studiów. Zaczynamy!

Popularne studia w Białymstoku: techniczne i informatyczne. Może zainteresujesz się też naukami ścisłymi

Od kilku lat żaden kierunek nie cieszy się taką popularnością jak informatyka. To oczywiście nie jest jedyny kierunek informatyczny. Są inne. Podobnie dużą popularnością cieszą się kierunki techniczne. Wśród kierunków TOP znajdziecie np. kierunek budownictwo. Mogą zainteresować was taż kierunki ścisłe. Poznaj więc dobrze kierunki techniczne, informatyczne i ścisłe w Białymstoku

Studia w Białymstoku dla psychologów, kandydatów zainteresowanych życiem społecznym i humanistów

Psychologia jest jednym z najbardziej popularnych kierunków studiów w Polsce. Nie brakuje chętnych na kierunki filologiczne, szczególnie filologię angielską. Wciąż  duża popularność kierunków społecznych- np. studiów o bezpieczeństwie. Zapoznaj się z informacjami na temat studiów psychologicznych, historycznych i pedagogicznych w Białymstoku. Czytaj o kierunkach filologicznych, humanistycznych i społecznych w stolicy Podlasia.

Studia w Białymstoku: prawnicze, z nauk o zarządzaniu, logistyce i ekonomii

Ekonomia, prawo, logistyka to wciąż najpopularniejsze studia w Polsce. Poznaj więc ofertę studiów w Białymstoku w zakresie kierunków ekonomicznych, logistycznych, prawniczych oraz tych studiów, które uczą zarządzania.

Studia w Białymstoku dla przyszłych medyków, biologów, chemików, przyrodników oraz z zakresu nauk rolniczych i o żywności

Prezentowana tu grupa rodzajów studiów wiąże się z naukami medycznymi oraz biologicznymi i chemicznymi. Może skusisz się jednak na którąś z propozycji studiów przyrodniczych, rolniczych lub geograficznych oferowanych przez białostockie uczelnie.

Studia w Białymstoku dla przyszłych artystów. Dodatkowo informacje o studiach sportowych i turystycznych

Zgromadzone w tej części informacje o rodzajach studiów w Białymstoku dotyczą m.in. kierunków artystycznych realizowanych w Białymstoku. Kandydaci zainteresowani sportem i turystyką znajdą dla siebie odpowiednie propozycje w działach studia sportowe oraz studia turystyczne.

Ważne informacje o studiach w Białymstoku uzyskacie również na stronach: