Kierunki studiów Szczecinnewrodzaje studiów SzczecinStudiaStudia informatyczneStudia Szczecin

Studia informatyczne w Szczecinie

Studia informatyczne w Szczecinie dostępne są dla kandydatów zarówno na uczelniach publicznych jak i niepublicznych. Dynamiczny rozwój nauk informatycznych powoduje, że warto zwrócić uwagę na proponowane w ramach kierunku specjalności. To da szansę wyboru naprawdę tego, co chcesz studiować i wiąże się z zawodem, jaki w przyszłości chcesz wykonywać.

Skala zainteresowania, której doświadczają studia informatyczne z rok na rok w skali kraju się powiększa. Sytuacja na rynku pracy stwarza przed absolwentami możliwość płynnego wejścia na rynek pracy i osiągnięcia satysfakcjonującego wynagrodzenia. Studia informatyczne w Szczecinie to propozycja kilku uczelni, w tym państwowych (ZUT, Politechnika Morska) i niepaństwowych (Uniwersytet WSB Merito Szczecin, Zachodniopomorska Szkoła Biznesu). Postanowiliśmy sprawdzić te oferty i krótko zaprezentować wybrane.

Przed ostatecznym wyborem kierunku warto na pewno poświęcić więcej czasu na dokładniejszą analizę specjalności, zasad rekrutacji, ewentualnie czesnego oraz zapoznać się z opisem perspektyw zawodowych absolwentów.

Informatyka na Politechnice Morskiej w Szczecinie

Wydział Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Morskiej przygotował dla was studia inżynierskie z informatyki. W trakcie studiów można dokonać wyboru jednej z proponowanych specjalności. Obecnie są to:

  • Informatyka Morska
  • Programowanie Systemów Informatycznych
  • Programowanie Systemów Multimedialnych

Począwszy od 4 semestru wprowadzone zostaną przedmioty obieralne w ramach jednej z trzech wybranych przez Ciebie specjalności. Specjalności wybierają studenci indywidualnie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. W ramach nich rozwiniesz swoje praktyczne umiejętności w jednej z trzech dróg. Możesz wybrać drogę programisty i projektanta systemów informatycznych, możesz zająć się wytwarzaniem systemów wykorzystujących nowoczesne systemu multimedialne, w tym na potrzeby wytwarzania gier lub nauczysz się wytwarzać systemy informatyczne branży morskiej,  w tym złożonych symulatorów i systemów nawigacyjnych.

Na absolwentów czekają atrakcyjne zawodowo i finansowo miejsca pracy.

Absolwent tego kierunku znajdzie zatrudnienie m.in. jako:

  • programista systemów informatycznych
  • programista systemów webowych
  • programista symulatorów i gier
  • tester oprogramowania
  • projektant systemów informatycznych
  • administrator sieci komputerowych
  • administrator i projektant baz danych
  • projektant systemów wbudowanych i Internetu Rzeczy
  • grafik komputerowy

Alternatywą dla podjęcia studiów na kierunku informatyka może być propozycja studiów na kierunku teleinformatyka.

Wybierając kierunek Teleinformatyka zdobędziesz wiedzę i umiejętności zarówno z informatyki jak i telekomunikacji, uzyskasz kompetencje do pracy w firmach informatycznych jak i powiązanych w telekomunikacją. Absolwenci kierunku Teleinformatyka uzyskują podczas studiów poszerzoną znajomość języka angielskiego, także specjalistycznego w dziedzinie wiedzy, którą się zajmują. Dzięki temu mogą odnaleźć się nie tylko na polskim, ale też światowym rynku pracy.

Informatyka na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie

Kierunek prowadzony przez Wydział Informatyki ZUT znajdziecie propozycję trzech specjalności w ramach, której istnieje dodatkowo możliwość profilowania swojej sylwetki jako absolwenta. Te trzy specjalności wraz z informacją o profilach to:
Specjalność 1: Inżynieria Komputerowa (Computer Engineering)
Profil 1: Systemy wbudowane (Embedded Systems Development)
Profil 2: Sieci komputerowe (Computer Network)
Specjalność 2: Inżynieria Oprogramowania (Software Engineering)
Profil 1: Programowanie i wytwarzanie oprogramowania (Programming and Software Development)
Profil 2: Projektowanie i programowanie systemów równoległych, sieciowych i rozproszonych (Parallel, Networking and Distributed Systems Design and Programming)
Specjalność 3: Inżynieria Systemów Informacyjnych (Information Systems Engineering)
Profil 1: Systemy webowe (Programming and Web Systems Development)
Profil 2: Integrator systemów informatycznych (IT Systems Integrator)

Alternatywą dla podjęcia studiów na kierunku informatyka może być propozycja studiów na kierunku teleinformatyka.

Obserwując rozwój technik informatycznych i telekomunikacyjnych w ostatnim dziesięcioleciu nie sposób nie zauważyć postępującego zbliżenia tych dziedzin. Jest to szczególnie widoczne w zakresie zastosowań sieci informatycznych oraz urządzeń mobilnych. Postępująca informatyzacja systemów telekomunikacyjnych oraz stosowanie zaawansowanych metod informatycznych w wielu systemach techniki wymagają wykształcenia specjalistów posiadających specyficzną wiedzę z zakresu zastosowań informatyki, ze szczególnym uwzględnieniem telekomunikacyjnych urządzeń mobilnych, czyli specjalistów w zakresie teleinformatyki. Nowy kierunek, unikatowy w skali kraju, został stworzony z myślą o przygotowaniu takich właśnie specjalistów, potrafiących wykorzystać szeroką wiedzę z informatyki w połączeniu z umiejętnością jej zastosowania w różnych obszarach życia i techniki, takich jak automatyka, medycyna, metrologia, multimedia, telekomunikacja, usługi, zarządzanie itp. 

Informatyka i ekonometria na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku informatyka i ekonometria umożliwiają zdobycie wiedzy z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów, rachunkowości, informatyki ekonomicznej oraz umiejętności praktycznych w obszarze projektowania, programowania, wdrażania systemów informatycznych, administrowania sieciami komputerowymi, stosowania technologii internetowych oraz wszechstronnych biznesowych analiz statystycznych.

Po ukończeniu studió otwierają się przed absolwentami bardzo ciekawe perspektywy zawodowe. Pracują oni często jako:

  • projektanci multimedialni wizerunku firmy,
  • projektanci lub programiści systemów informatycznych,
  • administratorzy serwisów internetowych,
  • analitycy biznesowi IT,
  • doradcy ds. systemów informatycznych w organizacji,
  • administratorzy sieci komputerowej,
  • samodzielni przedsiębiorcy e-biznesu, konsultingu, usług IT,
  • specjaliści w służbach statystyki publicznej

Informatyka na Uniwersytecie WSB Merito Szczecin

Studia informatyczne na Uniwersytecie WSB Merito w Szczecinie to propozycja studiów inżynierskich i możliwość wyboru jednej z kilku specjalności:

  • Inżynieria sieci komputerowych
  • Front-end Developer
  • Multimedia i grafika komputerowa
  • Programowanie
  • Software Development
  • Sztuczna inteligencja

Rynek informatyczny w Szczecinie jest nazywany „zagłębiem IT”. Nasze miasto oferuje bardzo dużą liczbę miejsc pracy osobom z branży informatycznej. Swoje oddziały mają tutaj międzynarodowe korporacje, które poszukują specjalistów z zakresu e-commerce, wdrażania systemów informatycznych, czy też zarządzania projektami

Informatyka w Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Szczecinie

Uczelnia stawia również na kształcenie inżynierów. Zapisując się na trwające 7 semestrów (3,5 roku) inżynierskie studia informatyczne w Szczecinie możesz wybrać odpowiedni dla siebie tryb studiów. Zajęcia prowadzone są stacjonarnie (od poniedziałku do piątku), a także niestacjonarnie (zjazdy odbywają się w wybrane weekendy).

Obecnie proponowane są następujące specjalności:

  • game design,
  • grafika komputerowa,
  • inżynier aplikacji i systemów mobilnych,
  • inżynier systemów informatycznych

Kierunki studiów informatycznych w Szczecinie 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Szczecin. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Studia informatyczne Szczecin

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia