Studia artystyczneStudia KatowiceStudia podyplomoweStudia z zarządzania

Zarządzanie na Rynku Sztuki – Akademia Śląska

2-semestralne studia podyplomowe na kierunku Zarządzanie na rynku sztuki to doskonała propozycja dla osób zainteresowanych obrotem dziełami sztuki i kolekcjonerstwem.

Studia podyplomowe Zarządzanie na Rynku Sztuki, które prowadzi Akademia Śląska, to unikatowa w skali Śląska propozycja studiów, otwierająca przed absolwentami interesujące perspektywy zatrudnienia.

Nadrzędnym celem kształcenia na tym kierunku jest wyposażenie uczestników studiów w kompleksowy zasób wiedzy teoretycznej oraz praktycznej, tak aby umożliwić im jak najgłębszy, specjalistyczny i profesjonalny udział w sektorze rynku sztuki. Z tego względu oferta studiów stanowi skondensowany pakiet niezbędnych informacji, przygotowany z myślą o wyzwaniach – możliwościach oraz zagrożeniach – jakie niesie prężnie rozwijający się polski i międzynarodowy rynek sztuki.

Studia mają za zadanie objaśnienie działających na rynku sztuki mechanizmów, począwszy od dostarczenia wiedzy z zakresu aktualnych przepisów prawnych, marketingowych i finansowych, poprzez przybliżenie wiedzy na temat sztuki współczesnej (zwłaszcza najnowszych trendów sztuki aktualnej), aż po wdrożenie praktycznych umiejętności poruszania się w meandrach świata kolekcjonerskiego.

Studia skierowane są do:

  • osób związanych zawodowo z rynkiem sztuki: pracowników antykwariatów, galerii sztuki, domów aukcyjnych, innych instytucji kultury;
  • osób związanych z szeroko pojętym rynkiem usług prawno-finansowych, menedżerów i doradców inwestycyjnych;
  • absolwentów uczelni chcących wdrożyć się w meandry obrotu dziełami sztuki oraz kolekcjonerstwa;
  • prywatnych kolekcjonerów;
  • oraz wszystkich miłośników sztuk pięknych.

Słuchaczami studiów podyplomowych Zarządzanie na Rynku Sztuki mogą zostać osoby posiadające wykształcenie wyższe zawodowe (licencjat lub inżynier) lub wykształcenie wyższe pełne (mgr) w dowolnej dziedzinie.

Więcej o tym kierunku na stronie Uczelni.

Oferta studiów podyplomowych i MBA: https://www.wst.com.pl/studia_podyplomowe

ZOBACZ RÓWNIEŻ: AKADEMIA ŚLĄSKA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia