Kierunki studiówKierunki studiów KatowiceStudia artystyczneStudia Katowice

Grafika w Katowicach

Chcesz wybrać studia na kierunku grafika w Katowicach? Gdzie studiować, jakie są dostępne specjalności? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Kandydaci na studia na kierunku grafika w Katowicach mogą studiować ten kierunek zarówno na uczelniach publicznych (Uniwersytet Śląski w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach), jak i niepublicznych (Akademia Śląska, Wyższa Szkoła Technologii Informatycznych w Katowicach).

Grafika w Akademii Śląskiej w Katowicach

Grafika – jednolite studia magisterskie, które proponuje AŚ w Katowicach, to kierunek studiów skierowany do osób o nieprzeciętnej kreatywności. Na tym kierunku studenci rozwijają swoje umiejętności nie tylko w zakresie tworzenia grafiki, ale również w obsłudze profesjonalnych i ciągle rozwijających się technikach i technologiach multimedialnych. Na kierunku grafika prowadzone są zajęcia z tradycyjnych technik druku artystycznego oraz nowoczesnych i różnorodnych technik wizualizacyjnych i projektowych w opracowaniu o najnowsze oprogramowanie.

Specjalności:

 • Projektowanie wizualnych elementów gier,
 • Grafika multimedialna i animacja 3D,
 • Grafika reklamowa.

Po ukończeniu kierunku grafika absolwent dysponuje wszechstronną wiedzą z zakresu historii sztuki oraz znaczenia sztuki w rozwoju kultury i społeczeństwa. Nabyte na studiach doświadczenie warsztatowe, umiejętności plastyczne i uzyskana wiedza pozwala na kreatywne podejmowanie wyzwań współczesnej sztuki przy wykorzystaniu zaawansowanych programów graficznych.

Perspektywy zawodowe:

 • Agencje reklamowe,
 • Studia grafiki komputerowej,
 • Wydawnictwa,
 • Własna działalność gospodarcza,
 • Telewizja,
 • Galerie sztuki,
 • Instytucje wystawiennicze.

Grafika na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach

Studia na kierunku grafika, które prowadzi Uniwersytet Śląski, to przede wszystkim nowoczesny program kształcenia, opracowany z uwzględnieniem potrzeb wszechstronnego rozwoju artystycznego oraz wymogów rynku pracy. Zapewnia wykształcenie w zakresie sztuki ze szczególnym uwzględnieniem grafiki.

Uzyskiwane kwalifikacje pozwalają na kreatywne podejmowanie wyzwań w obszarze projektowania graficznego i grafiki artystycznej. Pięcioletnie studia umożliwiają rozwój zainteresowań twórczych na różnorodnych polach współczesnej grafiki — od klasycznych technik grafiki warsztatowej, poprzez grafikę cyfrową i technologie informacyjne po sztukę komiksu; od projektowania publikacji i ilustracji, poprzez techniki współczesnej reklamy po działania multimedialne. Rozwój grafika — artysty/projektanta wspierany jest pełnym spektrum przedmiotów ogólnoplastycznych: rysunkiem, malarstwem, rzeźbą, fotografią oraz wiedzą z zakresu historii sztuki oraz wiedzy o sztuce i kulturze współczesnej. Większość zajęć na kierunku ma charakter praktyczny.

Specjalności:

 • Grafika artystyczna,
 • Grafika projektowa.

Perspektywy zawodowe:

 • przygotowanie do działalności artysty plastyka oraz grafika projektanta;
 • przygotowanie do podjęcia pracy w agencjach reklamowych, studiach projektowych, wydawnictwach, drukarniach oraz jako grafik freelancer;
 • przygotowanie do prowadzenia działalności twórczej, uprawiania tzw. wolnego zawodu — artysty;
 • przygotowania do podjęcia pracy w galeriach, muzeach, instytucjach kultury oraz pozaszkolnej działalności edukacyjnej;
 • przygotowanie do pracy w zakresie klasycznego warsztatu graficznego i nowoczesnych metod kreowania obrazu i komunikacji wizualnej;
 • studia zapewniają wszechstronne wykształcenie artysty – humanisty zdolnego do podejmowania wyzwań współczesnego rynku pracy oraz przygotowują do podjęcia studiów III stopnia (doktorat).

Kierunek grafika w Katowicach

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Katowice. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia