Studia artystyczne w Białymstoku

Studia artystyczne to oferta Wydziału Instrumentalno–Pedagogicznego, Edukacji Artystycznej i Wokalistyki, który jest zamiejscowym wydziałem Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie. Przykładowe kierunki, na których można realizować swoje pasje to: WOKALISTYKA, INSTRUMENTALISTYKA, EDUKACJA ARTYSTYCZNA W ZAKRESIE SZTUKI MUZYCZNEJ.

Swój zamiejscowy wydział posiada również w Białymstoku Akademia Teatralna w Warszawie. Na Wydziale Sztuki Lalkarskiej można podjąć naukę na kierunkach AKTORSTWO, TECHNOLOGIA TEATRU LALEK, REŻYSERIA. Kandydatów mogą zainteresować również studia na kierunku GRAFIKA, które proponuje Politechnika Białostocka.

Grafika na Politechnice Białostockiej

Studia na kierunku grafika, które proponuje Politechnika Białostocka, pozwalają zdobyć wiedzę z zakresu historii sztuki, grafiki, estetyki i tworzenia prac artystycznych oraz projektów graficznych. Studenci zapoznają się z różnorodnymi technikami graficznymi, warsztatowymi, rysunkowymi i malarskimi. Rozwijają indywidualne zdolności twórcze. Tworzą artystyczne prace graficzne, rysunkowe, malarskie oraz projekty graficzne w tym autorskie ilustracje, projekty wydawnicze, kreatywne identyfikacje wizualne, artystyczne animacje.

Perspektywy zawodowe absolwenta:

  • projektant w instytucjach kulturalno-artystycznych (m.in. galerie, teatry),
  • projektant w wydawnictwach, artystycznych studiach projektowych i agencjach reklamowych,
  • ilustrator w różnych instytucjach i firmach,
  • instruktor zajęć plastycznych,
  • artysta grafik w drukarniach z tradycyjnymi technikami druku.

Na poniższej liście znajdziesz wszystkie propozycje studiów artystycznych w Białymstoku – dowiedz się więcej!

Kierunki studiów artystycznych w Białymstoku 2023

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia artystyczne Białystok. Interesujesz się sztuką zarówno w kontekście sztuk plastycznych lub muzycznych i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia artystyczne.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia