Kierunki studiów BiałystoknewRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia ekonomiczne

Studia ekonomiczne w Białymstoku

Praktycznie każda rekrutacja na studia potwierdza, że kierunki ekonomiczne cieszą się nieustającą popularnością. I nie dziwne – studia ekonomiczne to obszar dający możliwości pracy w wielu dziedzinach: w zakresie ekonomii, marketingu, ubezpieczeń, finansów, rachunkowości, bankowości, międzynarodowych stosunków gospodarczych.

Studia ekonomiczne, kierunki ekonomiczne w stolicy Podlasia to przede wszystkim propozycje Uniwersytetu w Białymstoku. Oferuje ona dwa kierunki związane z ekonomią: KIERUNEK EKONOMICZNO-PRAWNY, EKONOMIA, . Propozycję w zakresie studiów ekonomicznych posiada również Politechnika Białostocka, prowadząca kierunek INFORMATYKA I EKONOMETRIA. Z białostockich uczelni niepublicznych oferty prezentują Wschodnioeuropejska Akademia Nauk Stosowanych (WANS) oraz Wyższa Szkoła Ekonomiczna.

Ekonomia na Uniwersytecie w Białymstoku

Na kierunku ekonomia, który proponuje kandydatom Wydział Ekonomii i Finansów Uniwersytetu w Białymstoku, zdobędziesz wiedzę o zasadach funkcjonowania gospodarki, będziesz analizować procesy gospodarcze z punktu widzenia gospodarki narodowej i globalnej. Studia te przygotują Cię do podjęcia pracy w branżach związanych z finansami, podatkami, ubezpieczeniami itp. Poznasz zasady prowadzenia działalności gospodarczej oraz nabędziesz umiejętności ich praktycznego zastosowania. Zdobędziesz umiejętności łączenia teorii z praktyką gospodarczą. Prowadzone zajęcia pomogą wykształcić w Tobie postawę przedsiębiorczą, która procentować będzie w rozwoju przyszłej kariery zawodowej.

Perspektywy zawodowe absolwentów:

 • instytucje otoczenia biznesu, np. parki naukowo-technologiczne, inkubatory przedsiębiorczości;
 • banki i innych instytucje finansowe;
 • biura rachunkowe i doradztwa podatkowego;
 • instytucje rządowe i samorządowe, np. Urząd Miasta, Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski, Urząd Pracy.

Ekonomia w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Białymstoku

Celem studiów na tym kierunku jest przygotowanie absolwentów do skutecznego analizowania polskiej i światowej gospodarki, poznania mechanizmów rządzących pieniądzem i rynkiem oraz wykształcenia w nich umiejętności inwestowania i pomnażania zasobów finansowych. Absolwenci, poznając podczas studiów od podszewki etapy zakładania oraz funkcjonowanie firm, przygotowani są do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, nastawionej na zysk i rozwój.

Perspektywy zawodowe – absolwenci ekonomii znajda pracę w:

 • przedsiębiorstwach, organizacjach i instytucjach,
 • bankach,
 • towarzystwach ubezpieczeniowych,
 • funduszach inwestycyjnych,
 • samorządach lokalnych,
 • komórkach finansowych przedsiębiorstw,
 • biurach rachunkowych i doradztwa podatkowego,
 • firmach audytorskich,
 • w ramach własnej działalności gospodarczej.

Dowiedz się więcej o ekonomicznych kierunkach studiów dostępnych w Białymstoku, wybierając pozycje z poniższej listy.

Kierunki studiów ekonomicznych w Białymstoku 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia ekonomiczne Białystok. Jeśli interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok


Czytaj więcej: studia w Białymstoku

Biotechnologia w Białymstoku

Biotechnologia w Białymstoku, gdzie studiować? Studia na kierunku zapewniają wiedzę z zakresu biochemii, enzymologii, mikrobiologii…

Studia ścisłe w Białymstoku

Kandydaci wybierający się na studia ścisłe w Białymstoku mogą skorzystać z propozycji, które przygotowały białostockie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia