Kierunki studiów BiałystoknewRodzaje studiów BiałystokStudiaStudia BiałystokStudia filologiczneStudia humanistyczne

Studia filologiczne w Białymstoku

Studia filologiczne to wciąż atrakcyjna propozycja dla wielu kandydatów, którzy myślą o nauce języków obcych. Szczególnie dużą popularnością cieszy się co roku filologia angielska. Ale nie jest to jedyny język obcy, którego chcecie się uczyć. Może zainteresuje was pełna propozycja studiów filologicznych w Białymstoku.

Białostockie uczelnie – kierunki filologiczne

W Białymstoku są uczelnie państwowe i niepaństwowe. Można by się spodziewać, że co najmniej kilka szkół zaproponuje coś ciekawego maturzystom w zakresie nauki języków obcych. Tak jednak nie jest. Właściwie tylko Uniwersytet w Białymstoku stworzył dla Was konkretną ofertę. W ramach studiów nauczyć się możecie języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego. To sporo. W przypadku studiów filologicznych warto również pamiętać, że w tej grupie znajduje się również filologia polska. Nie nauczysz się na niej języka obcego, za to świetnie poznasz literaturę i zgłębisz zagadnienia językowe. Warto poznać dokładniej studia filologiczne w Białymstoku!.

Filologia angielska na Uniwersytecie w Białymstoku

Absolwent tego kierunku będzie posiadać podstawową wiedzę o języku, literaturze i kulturze z zakresu wybranego języka oraz umiejętności wykorzystania jej w pracy zawodowej i życiu z zachowaniem zasad etycznych. Legitymować się będzie zbliżoną do rodzimej znajomością języka angielskiego na poziomie biegłości C1 oraz będzie posługiwać
się językiem specjalistycznym niezbędnym do wykonywania zawodu. Zdobyte interdyscyplinarne kompetencje pozwolą na wykorzystanie wiedzy o języku i jego znajomości w różnorodnych dziedzinach nauki i życia społecznego.

Moduły specjalizacyjne:

  • filologia angielska
  • filologia angielska z językiem hiszpańskim
  • filologia angielska z językiem niemieckim
  • filologia angielska z językiem rosyjskim

Kierunki filologiczne w Białymstoku 2024

Jak łatwo zauważyć najwięcej propozycji wiąże się z nauką języka angielskiego. W przypadku studiów w zakresie języka francuskiego nie jest od kandydatów wymagana jego znajomość. Naukę można rozpocząć od podstaw. Na filologii rosyjskiej propozycja dla osób, które znają język rosyjski, ale także i dla tych, którzy chcą się go uczyć od podstaw.

Chcesz może dowiedzieć się więcej o kierunkach z listy powyżej. Zobacz stronę studia filologiczne Białystok. Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście niż Białystok przydatna może okazać się strona studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Białymstoku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Białymstoku:

Studia w Białymstoku

Kierunki studiów w Białymstoku

Rekrutacja na studia w Białymstoku

Uczelnie Białystok

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia