Kierunki studiówKierunki studiów CzęstochowaStudia CzęstochowaStudia informatyczne

Informatyka – Politechnika Częstochowska

W zależności od wybranej ścieżki kształcenia, studenci kierunku informatyka na Politechnice Częstochowskiej mogą zostać w przyszłości specjalistami inżynierii oprogramowania, tworzenia aplikacji internetowych lub budowania i obsługi sieci komputerowych.

Studia I stopnia na kierunku informatyka, które prowadzi Politechnika Częstochowska (Wydział Inżynierii Mechanicznej i Informatyki PCz), mają charakter teoretyczny i praktyczny. Dotyczą wiodących obszarów współczesnej informatyki: projektowania i implementacji systemów informatycznych, inżynierii oprogramowania, inżynierii komputerowej, cyberbezpieczeństwa i sztucznej inteligencji. 

Zakresy kształcenia na kierunku informatyka

  • Inżynieria oprogramowania
  • Programowanie aplikacji internetowych
  • Sieci komputerowe

Studenci kształcący się w zakresie Inżynierii oprogramowania poznają zagadnienia związane z analizą tworzonego dla konkretnych celów oprogramowania, określeniem wymagań zarówno sprzętowych jak i użytkowych, projektowaniem umożliwiającym jednoznaczną implementację kodu, implementacją kodu, wdrażaniem oraz testowaniem gotowego oprogramowania, aktualizacją oraz rozwojem oprogramowania.

Studenci uczący się w zakresie Programowanie aplikacji internetowych uzyskują fachową i praktyczną wiedzę z zakresu szeroko rozumianego tworzenia oprogramowania internetowego (m.in. serwisów internetowych) i sieciowego (m.in. programów wykorzystujących możliwości sieci komputerowych), grafiki interaktywnej oraz administrowania serwerami baz danych. 

Studenci uczący się w zakresie Sieci komputerowych nabywają szeroki zakres wiedzy teoretycznej i praktycznej związanej m in. z projektowaniem sieci, szeroko rozumianą organizacją i konstrukcją, diagnostyką, administrowaniem, eksploatacją i rozbudową współczesnych systemów i sieci komputerowych, itp. 

Perspektywy zawodowe absolwentów kierunku informatyka

Absolwenci tego kierunku znajdą zatrudnienie w firmach na stanowiskach związanych z tworzeniem, pielęgnacją bądź testowaniem oprogramowania dowolnego rodzaju, a także wszędzie tam, gdzie zachodzi konieczność bezpiecznego gromadzenia w formie elektronicznej dużej ilości dobrze zabezpieczonych danych i ich prezentowania w sieci Internet. Oprócz tego będą przygotowani do pracy związanej m.in. z projektowaniem, utrzymywaniem i zarządzaniem sieciami komputerowym.

Więcej informacji o tym kierunku znajdziesz na stronie Uczelni

SPRAWDŹ INNE KIERUNKI STUDIÓW NA POLITECHNICE CZĘSTOCHOWSKIEJ!

Opisy kierunków informatycznych, więcej informacji o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Częstochowa. Interesujesz się informatyką i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również:

Informatyka w Radomiu

Gdzie studiować kierunek informatyka w Radomiu? Poznaj kierunki oraz specjalności.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia