Kierunki studiów CzęstochowaNoweStudia CzęstochowaStudia informatyczneTOP CzęstochowaTop studia

Informatyka w Częstochowie

Myślisz o studiach na kierunku informatyka w Częstochowie? Sprawdź ofertę uczelni, aby wybrać najlepszy dla Siebie!

Kierunek Informatyka od lat cieszy się ogromną popularnością, na co duży wpływ ma prawdopodobnie świetna pozycja branży IT. Absolwenci informatyki należą do najlepiej zarabiających osób w Polsce, zaś nowoczesne podejście do organizacji pracy z m.in. wykorzystaniem metodologii SCRUM gwarantuje pracę w komfortowych warunkach.

Czego można się podziewać po studiach na kierunku informatyka?

Celem studiów na kierunku informatyka jest wykształcenie u studentów zrozumienia sposobów tworzenia, przetwarzania oraz przekazu informacji. Informatyka mocno opiera się na matematyce, więc kandydaci powinni spodziewać się solidnej dawki wiedzy z dziedziny “królowej wszystkich nauk”. Studenci informatyki uczą się oczywiście również programowania w językach takich jak C++, Python lub Java oraz zasad tworzenia i korzystania z zasobów komputerowych, np. na przedmiocie bazy danych. Istotną umiejętnością jest też stworzenie wydajnej sekwencji kroków, które komputer ma wykonać w celu rozwiązania zadanego problemu. Tej umiejętności studenci nabywają przyswajając podstawy algorytmiki.

Jakie perspektywy pracy mają absolwenci informatyki?

Jednym słowem – świetne. Branża IT nie bez powodu cieszy się ogromnym zainteresowaniem również osób bez wykształcenia w dziedzinie – komfort pracy zdalnej, nieregulowane godziny pracy i wysokie zarobki kuszą wiele osób do przebranżowienia się celem znalezienia pracy właśnie w IT. Absolwenci informatyki mogą być pewni, że będą dobrze przygotowani zarówno pod względem teoretycznym, jak i praktycznym do podjęcia pracy na stanowiskach takich jak: Programista, Administrator/ DevOps, QA/ Tester, czy Project Manager/ Product Owner.

Informatyka na Politechnice Częstochowskiej

Studia na kierunku informatyka to przepis na świetlaną przyszłość w branży IT. Uczelnia gwarantuje wysoki poziom kształcenia, którego świadectwem jest uzyskany europejski certyfikat EUR-ACE® Label (EURopean ACcredited Engineer) dla całego kierunku Informatyka, ale także certyfikat „Studia z przyszłością” nadany przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego dla zakresu Cyberbezpieczeństwo. Zajęcia na PCZ są prowadzone w nowoczesnych salach komputerowych doposażonych z funduszu projektu Regionalna Inicjatywa Doskonałości na lata 2019-2022, zaś praktyczny charakter studiów daje możliwość wyróżnienia się dużą ilością zdobytych przez studentów umiejętności praktycznych.

PCZ umożliwia wybór następujących specjalności na I stopniu studiów na kierunku informatyka:

  • Inżynieria oprogramowania 
  • Programowanie aplikacji internetowych 
  • Sieci komputerowe

Informatyka na Uniwersytecie im. Jana Długosza w Częstochowie

Działający już od 50 lat, choć jako uniwersytet od 2018 roku, Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom studentów, oferując możliwość wyboru specjalności kierunku już na drugim semestrze studiów! Co więcej, absolwenci informatyki na UJD będą mogli pochwalić się bardzo dużą ilością umiejętności praktycznych, gdyż praktyki zawodowe będą realizowali nie tylko w ramach jednego, a dwóch semestrów. W połączeniu z szeroko zakrojoną współpracą uniwersytetu z firmami z branży IT daje to gwarancję świetnego przygotowania do rozpoczęcia pracy od razu po studiach.

Specjalności kierunku informatyka prowadzone przez UJD to:

  • Grafika komputerowa
  • Inżynieria oprogramowania
  • Software Engineering (specjalność w jęz. angielskim)

Kierunek informatyka w Częstochowie

Opisy kierunków, więcej informacji o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Częstochowa. Interesujesz się informatyką i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia