Kierunki studiów PoznańStudia chemiczneStudia Poznań

Chemia aplikacyjna – UAM w Poznaniu

Kierunek chemia aplikacyjna to propozycja studiów inżynierskich, które dla kandydatów przygotował Wydział Chemii UAM.

Chemia aplikacyjna jest kierunkiem studiów, którego podstawowym założeniem jest kształcenie studentów z zakresu chemii z nastawieniem na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy. Zadania te realizowane są poprzez rozwijanie umiejętności pracy studenta w laboratorium chemicznym, między innymi w ramach różnych projektów, także badawczych, czy praktyk studenckich.

Poza ogólną wiedzą chemiczną i umiejętnościami praktycznymi niezbędnymi do samodzielnej pracy w laboratorium, szczególny nacisk położony jest na aspekty związane charakterem inżynieryjnym – także w jego specjalistycznej odmianie.

Atutem kierunku chemia aplikacyjna jest nastawienie programu kształcenia na praktyczne wykorzystanie zdobywanej wiedzy z zakresu chemii dzięki odpowiednim formom prowadzenia zajęć, np. liczne pracownie, zadania projektowe, fakultatywne szkolenia czy praktyki zawodowe. Nie bez znaczenia jest także możliwość uzyskania kompetencji inżynierskich, które zdecydowanie mogą być atutem absolwenta na rynku pracy, a następnie w trakcie podjętej pracy zawodowej.

Wybrane przedmioty na studiach

  • Praktyczne aspekty projektowania syntezy chemicznej,
  • Podstawy chemii materiałów,
  • Grafika inżynierska,
  • Komputerowa analiza danych,
  • Oprogramowanie wspomagające pracę chemika,
  • Pracownie projektowe,
  • Praktyki studenckie.

Praca po studiach

Absolwent kierunku oprócz wiedzy z zakresu chemii posiadać będzie umiejętności praktycznego jej wykorzystania. Taki typ absolwenta jest poszukiwany w branży chemicznej, coraz częściej kładącej nacisk na prace badawczo-rozwojowe. W związku z powyższym docelowym miejscem, w którym absolwent chemii aplikacyjnej może znaleźć zatrudnienie jest przede wszystkim przemysł chemiczny i pokrewny wymagający umiejętności pracy w laboratorium chemicznym i rozwiązania problemów z zakresu prac inżynieryjnych.

Strona kierunku: CHEMIA APLIKACYJNA , Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Chcesz może dowiedzieć się więcej o kierunkach chemicznych. Zobacz stronę studia chemiczne Poznań. Dla osób, które szukają innych ofert, także w innym mieście przydatna może okazać się strona studia chemiczne w Polsce.

Czytaj także:

Chemia w Poznaniu

Chemia to zdecydowanie jeden z filarów społeczeństw opartych na wiedzy….

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia