Psychologia w Poznaniu

Psychologia od kilkudziesięciu lat zajmuje wciąż jedno z pierwszych miejsc na liście kierunków, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. Może przesądzają o tym bardzo ciekawe perspektywy zatrudnienia, wykształcenie, które wciąż mobilizuje do zdobywania nowych kompetencji. Poznaj uczelnie, które prowadzą kierunek psychologia w Poznaniu.

W Poznaniu studiować psychologię można na kilku uczelniach. Można też studiować ten kierunek jako studia jednolite magisterskie, jako studia licencjackie, w trybie dziennym, w trybie niestacjonarnym oraz w ramach propozycji studiów uzupełniających II stopnia magisterskich. Skala wyboru jest więc bogata.

Tylko jedna uczelnia państwowa w Poznaniu kształci przyszłych psychologów. Jest nią oczywiście Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Pozostałe propozycje to oferty kształcenia na uczelniach niepaństwowych.

Psychologia na UAM

Na kierunku psychologia studenci początkowo uczą się przedmiotów obligatoryjnych. W kolejnych semestrach student wybiera indywidualną ścieżkę psychologii stosowanych i studia kończy specjalnością w zakresie jednej z wybranych psychologii stosowanych.

Specjalności w ramach kierunku

 • Psychologia społeczna,
 • Psychologia kliniczna człowieka dorosłego,
 • Psychologia pracy i organizacji,
 • Psychologia edukacji.

Studia realizowane przez Wydział Psychologii i Kognitywistyki UAM.

Psychologia na uczelniach niepaństwowych w Poznaniu

Psychologia na SWPS w Poznaniu

Wciąż największym prestiżem wśród uczelni niepaństwowych cieszą się studia na Uniwersytecie SWPS. Tu propozycje studiów I stopnia, jednolitych magisterskich oraz oferta dla licencjatów i magistrów innych kierunków, którzy chcą zostać psychologami.

Poznaj wybrane moduły kształcenia:

 • Psychologia społeczna
 • Psychologia emocji i motywacji
 • Psychopatologia
 • Psychologia osobowości
 • Zaawansowana metodologia badań
 • Psychologia rozwoju człowieka
 • Etyka w zastosowaniach psychologii
 • Człowiek – perspektywa humanistyczna

W ramach studiów jednolitych magisterskich na Uniwersytet SWPS w Poznaniu możesz studiować wybraną specjalność.

Psychologia kliniczna dzieci i dorosłych – specjalność zajmuje się diagnozą i terapią pacjentów z zaburzeniami zdrowia psychicznego. Studenci uczą się o zaburzeniach psychicznych u dzieci, młodzieży i dorosłych, z uwzględnieniem przyczyn i mechanizmów prowadzących do pojawiania się tych zaburzeń.

Psychologia pracy i organizacji – specjalność koncentruje się na rozumieniu kluczowych mechanizmów ludzkich zachowań w pracy zawodowej. Studenci zdobywają najnowszą wiedzę specjalistyczną dotyczącą zarówno jakości życia człowieka w kontekście pracy zawodowej, jak i mechanizmów zarządzania zasobami ludzkimi w organizacji.

Psychologia wspierania rozwoju – studenci dowiadują się, jak zapobiegać i przeciwdziałać problemom, jakie napotykamy w różnych okresach życia. Poznają metody służące do samorozwoju, a także techniki wspierania rozwoju innych. Zdobywają wiedzę o kryzysach rozwojowych i egzystencjalnych. Uczą się, jak prowadzić grupy wsparcia.

W Poznaniu na Uniwersytet SWPS studiować można również w ramach studiów I stopnia na kierunku psychologia oraz można podjąć studia na kierunku psychologia dla magistrów i licencjatów.

Inne uczelnie również czekają na kandydatów

Ciekawą propozycję studiów znaleźć można również na dwóch uczelniach; Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa (studia licencjackie I stopnia) oraz Collegium Humanum proponują dużo atrakcyjnych specjalności.

Studia jednolite magisterskie można podjąć także w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu (specjalności: psychologia kliniczna, psychologia komunikacji) oraz Akademii Nauk Stosowanych im. Księcia Mieszka I w Poznaniu. W ofercie tej uczelni specjalności: psychologia kliniczna oraz psychologia wychowawcza.

Osoby, które nastawione są na praktyczny wymiar wykształcenia zwrócą z pewnością również uwagę na propozycję studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Uczelnia proponuje kierunek psychologia w biznesie.

Uczelnie prowadzące kierunek psychologia w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia psychologiczne Poznań. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z ludzką psychiką, zawiłościami życia społecznego, ludzkimi motywacjami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia psychologiczne.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia