Psychologia w Poznaniu

Psychologia od kilkudziesięciu lat zajmuje wciąż jedno z pierwszych miejsc na liście kierunków, które cieszą się największą popularnością wśród kandydatów. Może przesądzają o tym bardzo ciekawe perspektywy zatrudnienia, wykształcenie, które wciąż mobilizuje do zdobywania nowych kompetencji.

W Poznaniu studiować psychologię można na kilku uczelniach. Można też studiować ten kierunek jako studia jednolite magisterskie, jako studia licencjackie, w trybie dziennym, w trybie niestacjonarnym oraz w ramach propozycji studiów uzupełniających II stopnia magisterskich. Skala wyboru jest więc bogata.

Uczelnie prowadzące kierunek psychologia w Poznaniu

Tylko jedna uczelnia państwowa w Poznaniu kształci przyszłych psychologów. Jest nią oczywiście Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Pozostałe propozycje to oferty kształcenia na uczelniach niepaństwowych.

Wciąż największym prestiżem wśród uczelni niepaństwowych cieszą się studia na Uniwersytecie SWPS. Tu propozycje studiów I stopnia, jednolitych magisterskich oraz oferta dla licencjatów i magistrów innych kierunków, którzy chcą zostać psychologami. Ciekawą propozycję studiów znaleźć można również na dwóch uczelniach; Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa oraz Collegium Humanum proponują dużo atrakcyjnych specjalności. Studia jednolite magisterskie można podjąć także w Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji.

Osoby, które nastawione są na praktyczny wymiar wykształcenia zwrócą z pewnością uwagę na propozycję studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Uczelnia proponuje kierunek psychologia w biznesie.

Więcej o studiach psychologicznych na:

Studia psychologiczne Poznań

Czytaj również:

Ile kosztują studia psychologiczne w Poznaniu
Rekrutacja na studia psychologiczne w Poznaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia